— Обрахунки покупців — масове явище на ринках міста. Причому, якщо раніше це було 2,5,10 копійок, то зараз не менше гривні, — каже начальник Управління захисту прав споживачів Житомирської міської ради Тетяна Пелех.
У понеділок у прес-центрі міськради відбулася нарада щодо стану справ на ринках міста. Своє невдоволення керівникам житомирських ринків висловили правоохоронці, представники санстанції, ветеринарної медицини, муніципальної міліції тощо.
Найбільше критики з боку контролюючих органів та виконавчої влади дісталося ринку «Тетерів».
— Умови з продажу товарів тут не витримують критики. Торгові кіоски не під'єднані до центральної каналізації, натомість зроблено 15 вигрібних ям. Керівницво притягнуто до адміністративної відповідальності, — розповідає заступник головного санітарного лікаря Житомира Галина Шарапа.
Загальною проблемою для всіх «контролерів» є шпарина у законодавстві, яка дозволяє торговцям уникати перевірок.
— Контролюючі органи не допускаються. Про перевірки ми маємо попереджати за десять днів. Але це вкрай важко: торгові місця здаються в субаренду, або родичам передаються. Іноді кінці знайти важко. Цим і користуються підприємці, — каже Тетяна Пелех.
Достатньо клопоту із ринками мають і правоохоронці міста Житомира. Міліціонери постійно вишукують на базарах нелегальних мігрантів. Дирекції базарів дозволяють їм вільно торгувати — достатньо сплатити ринковий збір. При цьому не запитують жодних документів.
— Недоліки на наших ринках, як і в будь-яких сферах, звісно є. Утім, наші ринки це не просто місце, де людина щось продає і заробляє собі на кусень хліба. Це колиска бізнесу. Розвиток базарів це нові робочі місця. А ринковий збір одне з суттєвих джерел наповнення місцевого бюджету, — говорить голова постійної депутатської комісії з питань підприємництва міськради та голова правління фірми «Рада», що експлуатує ринок «Хлібний» Сергій Голішевський.