Через нестабільний курс долара, безробіття та припинення видачі банками кредитів різко пішов до низу попит, а за ним сповзла і вартість житла. Експерти прогнозують, що така тенденція збережеться до кінця цього року.
- Ситуація залишається нестабільною. На ринку вторинної нерухомості ціни впали на 45-55%. У гривнях залишилися майже на тому ж рівні, - розповідає Ольга Інглик, ріелтор.
Ринок первинної нерухомості у Бердичеві взагалі застиг. Будівельні компанії, які звели житло до кризи, таких у місті можна перелічити на пальцях однієї руки, тепер бідкаються: бажаючих купувати квартири немає. Тим паче вкладати гроші у недобудоване житло.
Покупець квартири з рук може істотно зекономити. При тому, що більшість власників не поспішають їх продавати, очікуючи кращих часів. На ринок виходять продавці, яким терміново потрібні гроші. А отже, вони готові йти на знижки.
Ольга Інглик, ріелтор: “Ціни на однокімнатну квартиру сягають від 14 до 20 тис. доларів США, двокімнатну — від 18 до 25, трикімнатну — від 25 до 35 тис доларів США. Попит є на дешеві об'єкти: однокімнатні квартири і частини будинків. Нульовий попит на трикімнатні квартири, будинки і комерційні об'єкти”.
Оренда житла у місті також дешевшає. Квартири які не продаються, здають, аби не простоювали. Через коливання долара ціни на оренду обраховують у гривнях. Якщо до кризи за однокімнатну квартиру просили 500 гривень, то зараз таке житло можна винайняти за 350 — 400. Наполовину впала і вартість землі. Влітку сотка коштувала близько тисячі умовних одиниць, нині 500.
Пожвавлення на ринку нерухомості експерти пов'язують із станом української економіки. Піде вгору вона, а за нею і ціни житло. Тому ті, хто мріють про квартиру, можуть використати свій шанс у цьому році.
Я так подозреваю это очепятка и цены имелись ввиду в долларах. Или побежали покупать квартиры по 2 000$.