«Україну хочуть зробити сировинним придатком для європейських деревообробних підприємств, які наразі відчувають величезні збитки через введений Україною мораторій на експорт необробленої деревини» - про це йдеться у петиції, яка днями з’явилася на сайті Президента України.
Автори тексту петиції вважають, що відміна мораторію на вивезення кругляка спричинить негативні наслідки для економіки України. Повний текст петиції можна переглянути
тут.
Дія мораторію на вивезення необробленої деревини (лісу-круляку) сприяє приходу інвестицій, що в свою чергу стає рушійною силою для створення нових робочих місць, наповнення державних і місцевих бюджетів, соціально-економічного розвитку регіонів та країни в цілому.
Зокрема, що стосується інвестицій у Житомирську область, то після введення мораторію на вивезення лісу на експорт деревообробна галузь області отримала близько 300 мільйонів євро, більша половину цієї суми, а саме 160 млн. євро, інвестовано в будівництво нового сучасного деревообробного комбінату в місті Коростень, який включає сучасне лісопильне виробництво, пілетний завод та ін. На якому загалом створено і планується 800 робочих місць. Вже в І кварталі 2017 р. буде запущено першу чергу виробництва – лінію сортування та розпилу.
Це результат дії мораторію, який дав поштовх на створення нових робочих місць, які забезпечать глибоку переробку лісосировини та дадуть можливість експортувати продукцію значно дорожчу за ліс-кругляк. І це тільки в Житомирській області, в той час як загальна сума траншу макрофінансової допомоги від ЄС становить 600 мільйонів євро.
Нагадаємо, що Верховна Рада 9 квітня 2015 року прийняла закон, яким на 10 років заборонила експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів в необробленому вигляді (лісу-кругляка), при цьому заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) була введена з 1 листопада 2015 року, а деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.
Закликаємо небайдужих громадян підтримати
петицію про скасування мораторію і виявити свою активну громадянську позицію.
Нагадаємо, раніше нардеп
Борислав Розенблат заявив, що відміна мораторію на експорт кругляку – це зрада національних інтересів.
Якщо відминити мараторі (заборону), то все буде сплавлятись офіційно і з відрахуваннями у бюджети, а також з обов"язковим залісненням територій (такі правила в лісовому господарстві). Принаймні так має бути по Закону.
Різати ліси потрібно в любому (легально чи ні) випадку. Справа в тому що у сосни і ялини є свій вік стиглості. Це 60-80 років. (У німців 40-60, там інша технологія вирощування.) Після ІІ Світової війни Союз для відновлення країни рубали все і всих, але й засаджували багато. Ми можемо бачити всюди однакові рядні насадження. Це ліс. А природній хаотичний, ну хіба що в Гідропарку. Все решта штучно засаджені у після воєнні роки. Так от заразтакий час, коли ми проживаємо бум стиглої деревини, яку потрібно зрізати і ВИГІДНО продавати. Якщо не зрізати, то весь цей ліс можна буде відправити лише на дрова.
Так от шановні активісти (бєздєльніки, пролєтарії та псевдокомуністи), а також їхні работодавці що тримають по 2млн. грн ГОТІВКОЮ!!! в себе під ліжком, не створюйте подібні шатуни під час війни. Якщо вам дійсно болить за український ліс, то контролюйте митницю, та лісівників по весні, щоби заліснювали зрубані лісосіки!
Левак резался и при моратории,и без моратория - во все времена,поэтому это не показатель.
Бути сировинним придатком не соромно. Не бути ніким - це сором. Канада є сировинним придатком для США і не шкодують. Така є дійсність, що ми не можемо запропонувати світу нічого крім сировини.