ЖЖ » Новини » Держава і Політика » 2017 Июнь 6 » 09:48:22 |
Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 31 травня 2017 року ухвалив рішення на користь української компанії у справі «Газпрому» та «Нафтогазу». Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, скасовано умову «бери або плати» та заборону на реекспорт газу з держав ЄС до України. Також переглянуто формулу ціни з 2014 року (тепер для України запроваджується європейська, ринкова ціна).
За словами депутата Верховної Ради фракції «Народний фронт» Вадима Кривенко дане рішення є беззаперечною перемогою України у газовому питанні і надважливу роль у цьому належить Арсенію Яценюку. Так, рішення про позов до «Газпрому» в Стокгольмський арбітраж ухвалював саме прем’єр Яценюк ще у червні 2014 року. Це була частина стратегії з енергетичної незалежності України, яку впроваджував Уряд Арсенія Петровича.
Вадим Кривенко, народний депутат України: "Це є великою перемогою України, адже наша держава припинила бути заручником у газових відносинах з Росією. Ми навпаки стали на шлях покарання злодія, який, фактично, хотів обікрасти країну на близько 50 млрд доларів. Арсеній Яценюк розпочав цей процес. Перед цим, всі багато років казали, що газ купуємо дорогий, що Росія – це шахрай, який нас дурить. Але в той же час, ніхто нічого не робив, аби змінити цю схему, просто домовлялись з Путіним. Арсеній Петрович перший, хто розпочав зміни в цій системі. Саме за часів його Уряду, «Нафтогаз» подав позов до Стокгольмського арбітражного суду і вже далі розпочалися всі ці судові справи. Другим великим плюсом є те, що завдяки діям Уряду Арсенія Яценюка, ми припинили купувати у Росії газ. Якби ж й досі його купували, то велике питання, чи виграли ми в арбітражному суді, адже сплачували б ті штрафи, від яких відмовляємося і саме які скасував суд".
Також народний депутат прокоментував заяви лідерів деяких політичних сил, які намагаються виправдати умови кабального контракту з Росією. За його словами, тогочасні події були дійсно політично важкими, але не менш складними були 2014-15 рр, коли країна вступила у війну і ні про які домовленості з країною-агрсором мова не йшла. І не зважаючи на всі складності, Уряд під керівництвом Арсенія Яценюка не пішов на поступки і як результат - Україна сьогодні не залежна від газу окупанту.
- «Арбітражний суд вирішив наступне. Формула, по якій розраховувалася ціна на газ та норма «бери або плати» були не ринковими і економічно не обґрунтованою, від так підлягають скасуванню. Також дозволяється реекспорт. Більш того, в мотиваційній частині Стокгольмського рішення зазначено про те, що ці норми були включені в контракт під політичним тиском. А тепер давайте подумаємо, як може бути супер добрим та юридично виваженим контракт, який містить не ринкові норми, економічно не обґрунтованим та ще й прийнятий під політичним тиском? Це ж нонсенс! Інше питання: Юлія Володимирівна каже про те, що в той час була скрутна ситуація, вона одна і не мала підтримки ані Президента, ані Верховної Ради, навіть свого Кабміну. Дійсно, це правда і так воно й було. Але тоді потрібно чесно зізнатися, що під тиском політичних обставин і безпосередньо Путіна, вона була змушена підписати даний контракт. Тоді насправді були важкі часи. Та варто зазначити, що не менш важкими вони були і в 2014 році, коли ми вже ні про що не могли домовлятися з Росією, адже йшла з нею війна. Ми мали порожню казну, втратили 30% нашої економіки, знову ж таки через війну. Газу у сховищах не було і на нас чекала така ж холодна зима, як і у 2009 році. Але Уряд Яценюка тоді знайшов вихід і варіанти, де взяти газ. Ми тоді пережили зиму і 2014, і 2015 рр. Не замерзли і не пішли на поступки Росії та в пастку Путіну. Вже далі будемо йти своїм шляхом і не від кого не залежати, в першу чергу - від країни-агресора», - заявив Вадим Кривенко, народний депутат України
Прес-служба «Народного фронту»
и мы её освободим
чтобы потом уже законно
и непредвзято посадить
https://scontent.fhen1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18882113_1147390348741085_7931494100238877340_n.png?oh=42ca347689049f30641842fd70 263f1a&oe=59E47EF1