Живой Журнал

Главная » Новости » Родной край » 2017 » Июнь » 16 » 09:18:31

У Житомирській обласній раді обговорили питання передачі на баланс Баранівської ОТГ двох медзакладів

16 Июня 2017, 09:18:31 2610 0 Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
У Житомирській обласній раді обговорили питання передачі на баланс Баранівської ОТГ двох медзакладів

15 червня у Житомирській обласній раді на нараді розглядалось питання надання медичної допомоги населенню та фінансування медичних закладів Баранівського району.

Порушено питання про передачу на баланс Баранівської міської ОТГ двох медичних закладів первинної та вторинної ланки медичної галузі, - повідомляє прес-служба обласної ради.

Зокрема, районна рада прийняла рішення передати з 1 липня цього року Баранівській ОТГ комунальне підприємство «Баранівський центр первинної медико-санітарної допомоги». Водночас в м. Баранівці знаходиться ще один медичний заклад, який відноситься до вторинної ланки – Баранівська центральна районна лікарня, яка у подальшому має стати багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування першого рівня. А оскільки Баранівська ОТГ займає 80% території району і є найбільшою громадою, тому доцільно було б, щоб обидва заклади перебували в цій громаді, яка до того ж готова взяти їх на баланс.

Однак постає питання надання медичної допомоги жителям району, у тому числі двох громад - Довбиської селищної ОТГ та Дубрівської сільської ОТГ. Оскільки між громадами не врегульовано відносини у сфері надання медичної допомоги, тому виникає проблема фінансування закладів і надання медичних послуг населенню.

Думками з цього питання обмінялися представники департаменту фінансів та управління охорони здоров’я облдержадміністрації, керівники громад і району.

Голови двох ОТГ зазначили, що планують створити у громадах власні центри первинної медико-санітарної допомоги, однак через відсутність необхідного фінансування та кваліфікованих спеціалістів пацієнти будуть змушені звертатися до районної лікарні.

У свою чергу перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко зазначив, що суть децентралізації у тому, щоб громади безпосередньо на місцях вирішували власні проблеми і задля цього надається відповідний державний фінансовий ресурс.
 

«В Києві не можуть знати і не зможуть побачити, які проблеми є в районах і як їх правильно вирішувати. Громадам передано повноваження самостійно приймати рішення, що будуть на їхню користь. І якщо виникає спільна проблема, яка торкається кількох громад, то й вирішувати її потрібно разом», - наголосив перший заступник голови обласної ради.

Сергій Крамаренко вніс пропозицію, щоб громади домовилися та  уклали між собою відповідні меморандуми про забезпечення надання медичної допомоги, і, відповідно, про спільне фінансування закладів.

 


Тэги: медицинa, Барановка, Житомирская область, ОТГ
Комментариев: 0
Объявление на ЖЖ инфо:

Новости по теме: