ЖЖ » Новини » Люди і Суспільство » 2018 Январь 29 » 15:41:01 |
Батьки вихованців занепокоєні тим, що через впровадження інклюзивної освіти навчальний заклад для дітей з особливими потребами у Коростишеві закриють, адже останнім часом з цього приводу точаться бурхливі дискусії.
Нині у школі-інтернаті навчається 96 учнів з особливими потребами, троє з яких переїхали із зони проведення АТО. Дорослі обурені, що без жодних обговорень їхніх дітей позбавлять права на освіту, адже звичайні школи не мають належних умов для навчання таких дітей, як і підготовлених вчителів. Крім того, малосумнівно, що здорові учні завжди проявлятимуть толерантне ставлення до своїх однолітків з інвалідністю. Натомість що у Коростишівській школі-інтернаті діти перебувають під цілодобовим наглядом кваліфікованого персоналу, вміють читати і писати.
За словами директора Коростишівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Віталія Макарчука, навчальний заклади нині працює на високому рівні, але вчителі та батьки учнів занепокоєні майбутнім.
- Важко заперечувати інклюзію як форму реалізації права дітей з особливими потребами на освіту. Однак, в Україні для її втілення потрібно ще багато працювати. Головне, аби наші діти відчували себе у звичайних школах так само комфортно як і в спеціалізованому навчальному закладі, - сказав Віталій Макарчук.
Не можна допустити порушення прав дітей у процесі впровадження інклюзивної освіти, вважає Юрій Павленко. Про це він заявив під час зустрічі із колективом Коростишівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату та батьками вихованців цього закладу.
«Ми разом з нашими колегами депутатами Житомирської області звернулися до голови обласної державної адміністрації, голови обласної ради, дружини Президента України Марини Порошенко у зв’язку із запровадженням інклюзивної освіти на Житомирщині. Наше звернення – це заклик до нинішньої влади не допустити помилок через свою непрофесійність, проводячи черговий експеримент тепер уже на дітях. На жаль, дії влади в цьому напрямку порушують основні принципи інклюзивної освіти. У першу чергу – це повага і сприйняття індивідуальних особливостей кожної дитини, дотримання найкращих інтересів дитини, недопущення дискримінації, конфіденційність, доступність освітніх послуг з раннього віку. Як результат, інтернатні заклади готують закривати без підготовлених вчителів та належної інфраструктури в загальноосвітніх школах. Непрофесійні дії чиновників Житомирської області створили протистояння між батьками і органами влади, напругу в педагогічних колективах як інтернатних закладів, так і звичайних шкіл. Все це несе пряму загрозу для дитини і є грубим порушенням її прав. Такі кроки посадовців різних рівні на практиці дискредитують ідею інклюзивної освіти»,- заявив Павленко.