Живой Журнал

Главная » Новости » Экономика » 2019 » Март » 29 » 09:06:20

У Житомирі відбувався семінар присвячений змінам у ДБН, проектуванні та будівництві     Реклама  

29 Марта 2019, 09:06:20 3244 3 Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
У Житомирі відбувався семінар присвячений змінам у ДБН, проектуванні та будівництві

Семінар з актуальних питань проектування, експертизи проектно-кошторисної документації та будівництва пройшов 28 березня у приміщенні Житомирської ОДА. Організатором семінару стала Академія будівництва України (АБУ) у партнерстві з облдержадміністрацією.

- Мета цього семінару – налагодити діалог між проектантом, замовником та архітекторами, щоб вони працювали у одному правовому полі, - розповів журналісту “Журналу Житомира” Віце-президент Академії Віктор Лещинський. - Подібні семінари в рамках державної програми відбуваються по всій Україні. На сьогоднішньому 10 лекторів зроблять доповіді по 10 різних напрямках, зокрема:

 • ДБН 2:2:402018 “Інклюзивність будівель та споруд”
 • Питання сертифікації управлінців багатоквартирних ЖБ
 • Будівельна судова експертиза та інструментальне обстеження будівель
 • Актуальні загрози та ризики у системі безпеки будівельної сфери
 • Проблема з довговічністю доріг та проблеми дорожнього руху
 • Проблематика виконання пам’яткоохоронних обмежень в містобудівних обстеженнях
 • Питання узаконення самочинного будівництва в Україні
 • Енергоефективність в будівництві ЖК та виробничій сферах
 • Інновації в малоповерховому будівництві житлових та інфраструктурних об’єктів.

Учасниками семінару були архітектори ОТГ, представники проектних та експертних організацій.

 

На думку заступника голови Житомирської ОДА Романа Щебетова, такі семінари дуже важливі, адже у більшості спеціалістів області освіта отримана переважно в радянський час, а світ не стоїть на місці. “Сучасний стан будівельної галузі області перебуває в процесі адаптування до загальної соціально-економічної програми розвитку регіону. Реформа децентралізації, створення ОТГ ставить перед нами відповідні задачі та потребує алгоритму їх вирішення. З нашої сторони ми будемо слідкувати за дотриманням ДБНів, - говорить він.Роман Щебетов подякував Академії будівництва України за фахову співпрацю, підтримку і даний семінар.

Під час семінару його учасники окремо зупинилися на нових ДБН 2:2:40-2018 “Інклюзивність будівель та споруд”, який починає діяти в Україні з 1 квітня
 

Розповідає Віце-президент АБУ Віктор Лещинський: “З 1 квітня в законну силу вступає ДБН по інклюзивності – наданні безпечного простору для усіх без виключення категорії людей, щоб вони могли комфортно та безпечно себе почувати. Нові ДБН поширюються на усю територію України без виключення на усі форми будівництва. Вони походить від конвенції ООН з прав людей з інвалідністю, але вони стосується не лише їх, а й усіх людей – вагітних жінок, сімей з дітьми, пенсіонерів. По цьому ДБНу є 9 ознак доступності

 • безпечне пересування по прилеглій території
 • наявність місць для паркування авто людей з інвалідністю найближче до входу у буд
 • входи, виходи, двері (повинні бути не менше 90 см)
 • доступний заїзд у приміщення, сходи, пандуси,
 • відсутність порогів, широкі двері, широкі коридори
 • доступність до усіх поверхів у приміщенні (ліфти, ескалатори, пандуси)
 • наявність доступних і пристосованих для неповносправних санітарногігієнічних приміщень (туалету, душові, тощо)
 • доступність для людей у візках
 • означення місцезнаходження (піктограми)

 

Також на зустрічі обговорювалось таке питання, як необхідна нині обов’язкова сертифікація спеціалістів з управління багатоквартирних ЖБ. За словами Петра Зінича к.т.н. професора, завідувача кафедри цивільної інженерії ІІНО КНУБА в рамках реалізації загальнодержавної програми, яка реалізовується академією передбачена підготовка фахівців з управління багатоквартирних ЖБ. Після проходження навчання (72 год. модулями теорія та практика) та здачі екзамену, спеціаліст отримує сертифікат державного зразка з правом праці за ним протягом 3-х років. Навчання відбуватиметься як у самому інституті, так і дистанційно.

Це вже восьмий семінар у регіонах, який провели спеціалісти АБУ. Він проходить у рамках Загальнонаціонального науково-практичного циклу АБУ. Попередні семінари пройшли у Запоріжжі, Одесі, Черкасах, Львові, Івано-Франківську, та інших містах.

Як говорять у самій АБУ, їм приємно відзначити, що після таких презентаційних семінарів, їх слухачі приїжджають в АБУ для поглиблення знань на майстер-класах. І це дає відчутні результати - проекти стають якісними, вони є свідченнями нових вимог і норм. А сенс усієї роботи - зробити житло, суспільні будівлі та комунальне будівництво зручним, естетичним, безпечним для людей. Серед проектів, які активно розвиває АБУ є і реновація застарілого житлового фонду. Сьогодні кожен четвертий громадянин мешкає у "хрущівці", "сталінці", або морально застарілих панельних будинках 70-х років. Усі їх можна реконструювати частково, або ж перебудовувати старі квартали кардинально. Оскільки окрім дискомфорту, старе житло несе і небезпеку для життя: скільки телевізійних сюжетів бачили українці про падіння стін, балконів-вбивць і обвали перекриттів.

У обласному центрі контактною особою, до котрої можна звертатись з питань співпраці з АБУ у регіоні є Мирослав Кілар, тел. 067-997-43-74, офіс 220 по мн. Корольова, 12.


Тэги: архитекторы, строительство, Житомир, дбн
Комментариев: 3
RaID
1 Сергій (RaID)   • 10:57:45, 29 Марта 2019 [Материал]

Та клали всі на ті нові ДБН, вони власне і на старі клали.
MAS-ter
2 Mast (MAS-ter)   • 16:24:21, 29 Марта 2019 [Материал]

Так самі ДАБІ і клали. Їм треба $ з метра квадратного., і будуйте як хочете.
viewer
3 Name Surname (viewer)   • 08:54:39, 30 Марта 2019 [Материал]

До речі, відбулись зміни: тепер ОСББ/ЖБК не повинні брати дозвіл у ДАБІ на наступний перелік робіт
https://goo.gl/P1e6bs
Объявление на ЖЖ инфо:

Новости по теме: