Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи

Новый порядок назначения субсидий

Автор: Антон Бездітко, газета Місто, 19.08.2010, 15:54:06
ЗМІНИ У НАДАННІ СУБСИДІЙ НАСЕЛЕННЮ

Їх до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива внесла постанова Кабінету Міністрів України від 14 липня №621.

Кореспондент газети "Місто" попросив розтлумачити новий порядок призначення субсидій заступника начальника відділу з нарахування соціальної допомоги і субсидій управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради Людмилу Бездушнюк.

- Людмило Юріївно, що має робити людина, котра претендує на субсидії?

- Взяти паспорт або інший документ, що посвідчує її особу, довідки про доходи за попередні 6 місяців кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці, і прийти до нас - органу праці та соціального захисту населення.

У разі, коли є борг з платежів житлово-комунальних послуг станом на 1 грудня 2006 року, субсидії призначаються за умови укладення громадянином з підприємствами-надавачами послуг договорів про реструктуризацію заборгованості.

У нас людина заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан усіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. При цьому треба мати при собі квитанції або розрахункові книжки, щоби заповнити графи особових рахунків, назви та адреси житлово-експлуатаційних організацій.

- Хто надає інформацію про житлову площу, склад зареєстрованих на ній осіб, кількість наданих послуг?

- Раніше це робили самі заявники. Довідки доводилося брати в багатьох організаціях, на що люди витрачали час і нерви. Нині ці відомості на наш запит у п'ятиденний термін надсилають КВЖРЕПи, ЖБК, ОСББ та організації, що надають послуги.

Рішення щодо призначення (непризначення) субсидії приймається не пізніше десяти днів після подання заяви та всіх необхідних документів.

- Яким є розмір субсидії?

- За користування житлом, його утримання та оплату послуг водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот (житлово-комунальні послуги) в межах норм володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами громадяни, зареєстровані у житловому приміщенні, сплачують 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - 15 відсотків їх річного сукупного доходу.

Якщо у складі зареєстрованих та таких, які проживають у приміщенні, осіб є діти, інваліди першої або другої груп і середньомісячний сукупний дохід на одного не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу на місяць та якщо зареєстровані і проживають тільки непрацездатні громадяни, розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування зазначеними послугами за умови призначення субсидії становить 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - 10 відсотків річного сукупного доходу.

У разі, коли обсяг використання води, тепла, газу та електроенергії вимірюється засобами їх обліку, під час підтвердження права на отримання субсидії на наступний строк розмір витрат громадян на оплату послуг (15 чи 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу зареєстрованих у житловому приміщенні) зменшується на 2 відсотки, але не більше як на 6 відсотків відповідно за кожні 10 відсотків зменшення загальної суми вартостей фактично використаних послуг у попередньому періоді проти суми їх вартостей за встановленими нормами споживання.

- Скажімо, я маю іномарку, про неї змовчав у декларації про доходи...

- Треба знати, що ми перевіряємо майновий стан кожного заявника і обов'язково з'ясовуємо правду. Тому не раджу нікому сподіватися на обман. Адже, погодьтесь, було б несправедливо призначити будь-кому субсидію, якщо він недавно придбав автівку за десятки тисяч доларів...

- Наприклад, пенсіонери проживають у квартирі площею понад норму, щодо якої можлива субсидія. В опалювальний сезон їхньої пенсії замало для розрахунку за послуги. Або таке: у старенької жінки живе син-алкоголік, який не працює, вона не може претендувати на субсидію...

- Звичайно, жодне законодавство не може передбачити усі життєві ситуації. Для їх вирішення у нас працює спеціальна комісія, яка на своїх щомісячних засіданнях розглядає заяви із нестандартних випадків. Наскільки мені відомо, жодна заява, скажімо, пенсіонерів щодо їхньої неспроможності оплатити компослуги не залишилась незадоволеною. Треба звертатися за допомогою, і її буде надано.

- Скільки осіб одержують субсидії і чого очікуєте прийдешньої зими?

- У нашому районі правом на субсидії користується майже 60 тис. громадян. Зі зниженням рівня особистої проплати послуг на 5%, звісно, претендентів побільшає. Скільки їх буде? Важко сказати. В усякому разі, у нас роботи побільшає. Можливо, доведеться переглянути графік прийому громадян та поширити його і на вихідні дні. Хоча штатна чисельність відділу є незмінною.

Нагадаю мешканцям Богунського району, що ми приймаємо усіх бажаючих з 8 до 18 годин без перерви в усі дні з понеділка по п'ятницю включно, а в суботу з 8 до 13 години. Почути відповідь на запитання можна і за телефоном "гарячої лінії": 42-50-20 (після закінчення ремонту остання цифра буде змінена на "5").

Телефонуйте, заходьте, зробимо все, щоби ви були задоволені.

Автор: Антон Бездітко, газета Місто, редактор рубрики "Прес-релізи" на ЖЖ.info


Прес-релізи | 19.08.2010 | Переглядів: 6042 | украина, субсидии

Читайте також на цю тему:


Коментарів: 0