Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Воскресенье, 05.07.2020    20:01:58
Главная » Новости » Житомир » Наука » 2016 » Декабрь » 15 » 10:31:10

Лілія Гриневич: Затверджено концепцію реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа». ВІДЕО     Реклама  

15.12.2016, 10:31:10 2947 1 Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
Лілія Гриневич: Затверджено концепцію реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа». ВІДЕО

 За ініціативи міністра освіти і науки, представника партії «Народний фронт» Лілії Гриневич Урядом затверджено політичну пропозицію «Нова українська школа». 

Відповідне рішення було ухвалено учора, 14 грудня, на засіданні Кабінету Міністрів.

Як зазначила у своєму виступі Лілія Гриневич,  політична концепція - це стратегічний документ, із урахуванням якого розроблятиметься подальша програма діяльності Уряду щодо реформування загальної середньої освіти до 2029 року.

Згідно результатів соціологічного дослідження (соцопитування «Школа очима батьків, вчителів та директорів шкіл», Фонд «Демократичні ініціативи», 2015 р.), лише 10 % батьків, 15,3 % учителів та 8,8 % директорів шкіл –  погоджуються із твердженням, що середня освіта в Україні готує до майбутнього життя в суспільстві – школа не реформувалася більше 50 років, зміни критично необхідні.
 

«Ми маємо перейти від школи знань до школи компетентностей. Це означає, що ми маємо виокремити необхідне ядро знань та навчити дітей реально з цими знаннями працювати. Цю зміну гарно ілюструє метафора: можна читати на швидкість, а можна читати з розумінням. Школа компетентностей – це читання з розумінням», - пояснила  міністр.

Зміна підходів та введення нових методик викладання заради отримання нових якісних результатів навчання у школі, буде потребувати від учнів та педагогів більше часу та сил. Такі зміни в рамках 11-річки, без шкоди здоров’ю дітей та підвищення інтенсивності навчання, здійснити неможливо. 

«Щоб забезпечити нові результати навчання, допомогти нашим дітям успішно обирати профіль подальшого навчання та напрямок свого життєвого розвитку нам потрібна 3-річна профільна школа, тобто 12-й рік. Але за рахунок підвищення якості середньої освіти на більшості спеціальностей бакалаврату ми можемо зробити 3-річне навчання, тобто ці речі будуть взаємно компенсуватися»,
- зазначила Лілія Гриневич.


Концепція «Нової української школи», на основі якої формувалася політична пропозиція, корелюється не лише з кращими світовими практиками, а й потребами  міжнародного ринку праці, які були озвучені на початку 2016 р. на World Economic Forum. Передбачається, що вже у 2020 році для успішного працевлаштування будуть потрібні такі навички, як уміння  вирішувати складні завдання, критичне мислення, креативність, емоційний інтелект тощо.

Міністр наголосила, що ризики невпровадження реформи дуже високі. Це, зокрема:
  • погіршення конкурентоспроможності середньої   освіти України, збереження тенденції до погіршення якості всіх видів освіти;
  • зниження якості людського капіталу і, як наслідок, погіршення конкурентоспроможності економіки України;
  • втрата науково-технічного потенціалу держави.

МОН вже зробило перші кроки на шляху до впровадження Нової української школи. Зокрема, в 2016 році було оновлено навчальні  програми початкової  школи. 40 відео з методичними рекомендаціями та прикладами сучасних методик викладання записано та викладено у вільному доступі на онлайн-порталі EdEra.

«Вперше за всю історію Незалежності надруковано Хрестоматію сучасної української дитячої літератури для читання у початковій школі. Такий проект став можливий завдяки прозорій закупівлі підручників для 8 класів, що дозволило нам зекономити значні кошти та надрукувати наклад Хрестоматії в обсягу 640тис примірників – по 320 тис на кожен том книжки», - розказала Ліля Гриневич

Планується, що до кінця року хрестоматії почнуть надходити до шкільних бібліотек по всій Україні.


 
ДОВІДКОВО:  Концепція «Нова українська школа» пройшла широке громадське обговорення, до якого долучилися представники всіх зацікавлених сторін – освітяни, батьки, експерти, роботодавці, представники професійних спільнот, громадські діячі, представники ОТГ тощо.  Вона також ухвалена Колегією МОН. Ознайомитися з текстом оновленої Концепції та долучитися до суспільного діалогу навколо реформи загальної середньої освіти можна за посиланням - «Нова українська школа».Прес-служба «Народного фронту»

Тэги: реформа, школа, образование, Гриневич
Комментариев: 1
AlexIvanov
1 Alex Ivanov (AlexIvanov)   • 16:18:39, 16.12.2016 [Материал]
0

Прекрасные школы, ученики пользуются огромным спросом за границей. Вы лучше дайте зарплату человеческую учителю.Уберите долбанутых об стену с правительства. И накормите голодных детей.
Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Новости Житомира по теме:


Горячие новости

Останні новини Житомира

Система Orphus