Живий Журнал
 
ЖЖ » Новини » Війна в Україні » 2009 » Февраль » 19 » 14:47:43

30% жителей Житомирской области поддерживают вступление Украины в НАТО

19.02.2009, 14:47:43 6936 20
30% жителей Житомирской области поддерживают вступление Украины в НАТО

Вчора, 18 лютого в Житомирському державному техноголічному університеті відбувся круглий стіл на тему: «Роль України у зміцненні європейської політики безпеки».

Як повідомили «Журналу Житомира» в прес-службі ОДА, у засіданні взяли участь: заступник голови облдержадміністрації Ігор Орлов, Посол Словацької Республіки в Україні Урбан Руснак, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Микола Сюравчик, голова всеукраїнського громадського об’єднання Громадська ліга Україна-НАТО Сергій Джердж.

«Питання європейської та євроатлантичної інтеграції України досить неоднозначно сприймаються в суспільстві. Про це свідчать результати соціологічного дослідження ставлення українських громадян до євроатлантичної інтеграції України, проведеного київським Інститутом трансформації суспільства на Житомирщині в листопаді 2008 року. Більш поінформовані респонденти схильні більше підтримувати вступ до НАТО – із зростанням поінформованості зростає і рівень підтримки», - зазначив у своєму виступі Ігор Орлов.
Зокрема, результати опитування свідчать про таке:
 • - загальний рівень підтримки вступу до НАТО в області сягає 30%. Підтримка вступу до ЄС є більш високою (56%) та досить тісно та позитивно пов’язана із підтримкою вступу до НАТО;
 • - молоді люди більше схильні підтримувати вступ до НАТО порівняно із людьми старшого віку;
 • - низьку підтримку вступу до НАТО демонструють респонденти із початковою або незакінченою середньою освітою (16.5%);
 • - серед груп за сферами зайнятості високу підтримку демонструють студенти та працівники державних і бюджетних установ (35-37%). Порівняно низьку підтримку демонструють пенсіонери та домогосподарки (22-23%);
 • - ті, хто вважають своєю рідною мовою українську, демонструють більш високу підтримку вступу до НАТО (42%) порівняно з тими, хто рідною вважають російську мову (11%);
 • - більшу підтримку вступу до НАТО демонструють ті, хто має власний досвід (або досвід близьких родичів) роботи або навчання за кордоном протягом останніх 5 років (40%);
 • - більшу підтримку вступу до НАТО демонструють прихильники НУ-НС (68.4%) та БЮТ (51%), меншу підтримку – прихильники Компартії (3.6%) та Партії регіонів (8.2%).

Голова ВГО Громадська ліга Україна-НАТО Сергій Джердж розповів про реалізацію української державної політики співробітництва з НАТО, роль наукових та освітніх інституцій в євроатлантичному інтеграційному процесі, економічні та соціальні аспекти співробітництва України з НАТО.


ДОВІДКА: У січні 2008 року на базі Житомирського державного університету ім. І.Франка, за підтримки Київського Інституту трансформації суспільства, Посольства Королівства Норвегія в Україні та Міністерства закордонних справ України, створено Центр європейської та євроатлантичної інтеграції, основною метою створення якого є надання регіональній спільноті об’єктивної інформації щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України для виваженого прийняття рішень щодо вступу в НАТО та ЄС.

Суть приєднання України до ПДЧ (Плану дій щодо членства в НАТО) має розглядатись в контексті визнання та дотримання Україною політики відкритості з наступних питань:
 • - в політичних та економічних питаннях. Майбутні члени НАТО мають відповідати базовим принципам, втіленим у Вашингтонському договорі, таким як демократія, свобода особи та ін. Від країн-претендентів також очікується, що вони будуть: вирішувати міжнародні суперечки мирним шляхом; демонструвати відданість принципам верховенства закону та прав людини; вирішувати мирним шляхом міжетнічні конфлікти та зовнішні територіальні суперечки, зокрема й претензії стосовно невоз’єднаних земель та спірні питання внутрішньої юрисдикції, відповідно до принципів ОБСЄ та з метою прагнення до встановлення добросусідських відносин; встановлювати належний демократичний та цивільний контроль над своїми збройними силами; утримуватися від загрози застосування сили чи, власне, її застосування будь-яким чином, що не відповідає цілям ООН; сприяти розвитку мирних та дружніх міжнародних відносин шляхом зміцнення своїх вільних інституцій та завдяки сприянню зміцненню стабільності й благополуччя та ін.
 • - в оборонних та військових питаннях. По приєднанні країн-претендентів до НАТО передбачається, що вони: погодяться з підходом до питань безпеки, окресленим в Стратегічній концепції; виділять збройні сили та ресурси для забезпечення колективної оборони та виконання інших місій Альянсу; будуть належним чином брати участь у військовій структурі; будуть належним чином брати участь у плануванні колективної оборони Альянсу; будуть належним чином брати участь у роботі установ НАТО; надаватимуть і надалі цілковиту підтримку програмі "Партнерство заради миру" та розвитку співробітництва з країнами-партнерами, що не є членами НАТО; прагнутимуть до здійснення стандартизації та досягнення оперативної сумісності.
 • - в питаннях ресурсів. Після приєднання країн-претендентів очікується, що вони: виділять достатньо бюджетних коштів на виконання зобов'язань, що стоять перед Альянсом; створять національні структури, що вирішуватимуть питання щодо таких бюджетних коштів; братимуть участь у заходах Альянсу на умовах спільного фінансування згідно з погодженими частками витрат; братимуть участь у роботі структур Альянсу (постійне представництво в штаб-квартирі НАТО; військове представництво в структурі командування НАТО; належна участь в роботі установ НАТО).
 • - в питаннях безпеки. Від країн-претендентів очікується, що вони після приєднання запровадять достатні засоби безпеки та процедури для гарантування захисту найбільш засекреченої інформації відповідно до положень політики НАТО з питань безпеки інформації.
 • - в правових питаннях. Для забезпечення виконання зобов'язань стосовно членства в НАТО країни-претенденти мають ознайомитися з належними правовими механізмами та угодами, якими керується НАТО для забезпечення співробітництва в своїй структурі.

Схожі новини:


Комментариев: 20
Skywalker
1 Витя (Skywalker)   • 15:12:39, 19.02.2009 [Материал]

Умора!
Svoboda
2 Виктор Свобода (Svoboda)   • 15:13:59, 19.02.2009 [Материал]

Финансирование круглых столов американскими спецслужбами-прибыльный бизнес. Сама тема дальше разговоров не пойдёт ещё лет 20-ть. Болтовня- хорошо оплачивается. Обмен опытом, тренинги, круглые столы, квадратные табуретки- результат заседаний всегда один: посидели, по.........ли, разошлись. Утром- американское бабло, вечером- квадратные табуретки и круглые столы.
wizard
3 wizard (wizard)   • 15:24:57, 19.02.2009 [Материал]

а кто, где и когда этот опрос проводил? я чтото о нём ничего не слышал...
Lisa111
4 Роман (Lisa111)   • 15:32:05, 19.02.2009 [Материал]

2 Полностью согласен.
vbirf
5 Mikle (vbirf)   • 17:02:39, 19.02.2009 [Материал]

Нема питань! Зібрали речі й уперед - до НАТО,але кому ви там потрібні? Сподіваєтесь прийдуть сюди й грішми наділять? Може й наділять, але не Вас і не задарма.За них треба ж буде щось віддати або когось поцілувати. То й обирайте що ліпше - віддавти або цілувати!
либерти
6 либерти (либерти)   • 17:50:25, 19.02.2009 [Материал]

із зростанням поінформованості зростає і рівень підтримки», - зазначив у своєму виступі Ігор Орлов.
Очень правильно сказал. Девственница тоже сначала всего боится,а потом даже нравится!
Даешь: прийняття рішень щодо вступу в НАТО та ЄС!
Passionar
7 Дмитрий (Passionar)   • 17:58:31, 19.02.2009 [Материал]

Вполе вероятно, что с ""із зростанням поінформованості зростає і рівень" просто общей информативности и это вовсе не означает ПОДДЕРЖКУ.
либерти
8 либерти (либерти)   • 18:02:20, 19.02.2009 [Материал]

О вступлении и речи не идет! Дай Бог если такое лет через 10-15 произойдет. А пока послушаем,почитаем,сделаем выводы,а уж тогда и решим поддерживать или отказать
Fedya
9 Fedya (Fedya)   • 18:03:34, 19.02.2009 [Материал]

Пора вже проводити круглий стіл «Роль європейської політики безпеки у розвалі України».
либерти
10 либерти (либерти)   • 18:07:44, 19.02.2009 [Материал]

№9. Ага,значит в нашем занепаде виновата не только РФ но и ЕС? Так,будем знать...
1-10 11-20
Оголошення на ЖЖ інфо: