Живой Журнал

Главная » Новости » Город » 2009 » Октябрь » 27 » 13:34:19

Из-за засухи Тетерева вода в Житомире подается из рек Гуйва и Гнилопять

27 Октября 2009, 13:34:19 7252 5
Из-за засухи Тетерева вода в Житомире подается из рек Гуйва и Гнилопять

Через посуху, в Тетереві не вистачило води для забезпечення Житомира і зараз до міста подається вода з річок Гуйва та Гнилоп’ять.

Як повідомляв «Журнал Житомира», через зниження (до критичних позначок) рівня води на водосховищі «Відсічне», яке забезпечує місто, перед підприємством постали серйозні інженерні завдання перерозподілу водних ресурсів.

Як рятували ситуацію, не чекаючи милості від природи, доповів на засіданні виконкому міськради директор водоканалу Ярослав Мельник:

"Річки Тетерів сьогодні в місті немає. Вона закінчується в районі села Побитівка за нашою греблею. Ми відновили роботу насосної станції і сьогодні вона перекачує воду з річок Гуйва та Гнилоп’ять для поповнення води у річці Тетерів".

Настання дощової погоди дещо врівноважило ситуацію, але загальна проблема зневоднення основної артерії міста напередодні зимового періоду потребує запасних варіантів, – каже Ярослав Мельник:

"Ми відпрацювали питання з водгоспами. У верхів’ях є ще мільйон 600 тисяч кубометрів води, з яких можна зробити попуски у водосховище. Таке розпорядження вже підготовлено. Зиму ми переживемо. Також, щоб мати запас, відпрацьовуємо питання закупівлі ще двох насосів, і тоді зможемо в будь-який момент перекидати до 80 тисяч кубометрів води до водосховища «Відсічне» у такі вже край важкі періоди".

Використання додаткової насосної станції, за розрахунками фахівців, у будь-якому разі забезпечить безперебійне водопостачання в Житомирі до весни.

Проте, задоволення це – не з дешевих. Лише на роботу насосів в місяць витрачається 50-60 тисяч гривень, крім того додаткових коштів потребує загальне обслуговування станції. На це, звичайно, коштів не передбачалося.

Тэги: Водоснабжение, Гуйва, Житомир, Тетерев, вода, Гнилопять
Комментариев: 5
Egor_Goodman
1 Egor_Goodman (Egor_Goodman)   • 14:29:52, 27 Октября 2009 [Материал]

а разве в Гнилопять не сливают стоки в Бердичеве?
IBM
2 Сергей Палыч (IBM)   • 15:17:35, 27 Октября 2009 [Материал]

дык слили уже все...
Cobalt
3 Cobalt (Cobalt)   • 18:38:34, 27 Октября 2009 [Материал]

Интересно, а где брали воду для города лет 15 назад, когда ещё работали все "водоёмкие" производства? Из Каменки или Лесной?
kenu
4 Юрий (kenu)   • 19:19:30, 27 Октября 2009 [Материал]

"Річки Тетерів сьогодні в місті немає. Вона закінчується в районі села Побитівка за нашою греблею." Непонятно...
RusG
5 Rus (RusG)   • 11:41:45, 28 Октября 2009 [Материал]

Октябрь » 27 "Через посуху"
- автор за окно посмотрите, где там посуха?
Объявление на ЖЖ инфо:

Новости по теме: