Председатель Житомирской облгосадминистрации Сергей Рыжук сообщил, что когда «Житомиргаз» не подал своевременно газ в котельные Житомира, он как губернатор не влиял на руководство «Житомиргаза».
Об этом он заявил вчера 13 октября в эфире программы «Житомирская правда» на телеканале «Союз ТВ».
- Валентин Ющенко (руководитель - «Житомиргаз»), он может подтвердить, что я на него ни разу не нажал. Если бы нажал, он включил бы, - отметил глава облгосадминистрации.
Напомним, 5 октября вице-премьер-министр Андрей Клюев подписал распоряжение о немедленном начале отопительного сезона, в первую очередь - на объектах социальной сферы. Несмотря на правительственное распоряжение, "Житомиргаз" не начинал подачу газа до 12 октября.
Также губернатор подчеркнул, что он не обвиняет городскую власть в том, что не было тепла в садах и школах. Председатель Житомирской ОГА сообщил, что половину газового долга Житомира должно покрыть государство.
- Там, где разница в тарифах, мы к вам (городской власти Житомира - прим.) Претензий не имеем, - отметил Сергей Рыжук.
Напомним, общая сумма газового долга Житомира составляет 45,6 млн.грн. Из них 22 млн грн., то есть половина долга, по закону обязано покрыть государство из государственного бюджета. В эти 22 миллионов входят 19,3 млн - разница между ценами на газ и тарифам, по которым платит население, а также 1,6 миллионов гривен - долг военных частей и Житомирской исправительной колонии.
Долг населения составляет 13 миллионов гривен. Предприятий - 2,3 млн.грн. По словам депутата Житомирского областного совета Игоря Клименко, 10,5 миллионов гривен газового долга город готов оплатить уже до конца октября.
мы оплачиваем затраты на его изготовление + добава
чная стоимость. Почему население при отоплении
платит за квадратные метры, а не расходы котелен.
Уверен, что такая оплата будет справедливой и потребителям придётся платить вгораздо меньше, не-
жели по нынешним тарифам. Да,Рыжук не давил, но
и в домах,после отключения отопления и до ноября
не было горячей воды. Нашёл чем хвастать.
З достовірних джерел відомо, що губернатор дуже добре знає, куди поділися ці гроші. Адже сама Віра Шелудченко неодноразово йому про це доповідала. Зокрема, і про те, що попереднє керівництво підприємства, яке вона звільнила, «вимивало» гроші на підставні фірми. Такий результат аудиторської перевірки. Зараз ці висновки у правоохоронців.
Хто ж такий цей «попереднє керівництво «Житомиртеплокомуненерго»? Виявляється, що відповідь дуже проста. Це Сергій Кондратюк та Віталій Сташенко, які кандидують у депутати за списками команди Заславського – від купленої олігархом Молодіжної партії. Проте губернатор Сергій Рижук чомусь мовчить. Як і правоохоронні органи, роботу яких згідно з законом він координує на території області.
Очевидно, що голова облдержадміністрації робить це навмисно, переслідуючи певні політичні цілі. Але не треба бути аналітиком з академічною освітою, аби зрозуміти, що топлячи Шелудченко, Рижук у даному разі топить самого себе.
Якщо чинний мер буде знята з перегонів або її рейтинг буде обвалено, то в лідери виходить не регіонал Володимир Дебой – молодий улюбленець досвідченого бюрократа Рижука, а Михайло Заславський. Останній належить до настільки потужної фінансово-промислової групи, що ставши мером Житомира «призначить» свого губернатора та ще й всіх голів райдержадміністрацій. Точніше покровителі Заславського – газовий олігарх Дмитро Фірташ та його партнер міністр палива й енергетики Юрій Бойко – зроблять це з великим задоволенням.
Такий сценарій вимальовується вже зараз, оскільки Заславського та його покровителів цікавлять не лише активи міста – «Житомиртеплокомуненерго», яке вони штучно заганяли в непідйомні борги, та водоканал, але й активи області – аеродром в Озерному, через який ця група збирається експортувати зброю, інші ласі шматки об’єктів і земельних ділянок, на яких сьогодні поки розташовані військові частини. І хто сказав Рижукові, що після того, як ці хлопці не куплять на відкритому аукціоні, а крадькома підступно поцуплять «Житомиртеплокомуненерго», то їхні руки не дотягнуться до теплових господарств Бердичева, Коростеня і Новоград-Волинського?