ЖЖ » Новини » Новини України » 2016 Май 24 » 13:00:29 |
Положення про Наглядову раду комунальних підприємств та установ області затвердив депутатський корпус під час другого пленарного засідання четвертої сесії обласної ради, що відбулося 19 травня.
Про це повідомляє прес-служба Житомирської облради.
Як зазначила голова обласної ради Анжеліка Лабунська під час дискусії з даного питання, наглядові ради – це механізм контролю за діяльністю комунальних установ і підприємств.
«До складу наглядових рад входитимуть представники від обласної ради, адміністрації та громадськості, які будуть контролювати діяльність комунальних закладів, у тому числі і щодо використання коштів», - сказала очільник депутатського корпусу.
Після жвавого обговорення депутати прийняли рішення про затвердження Положення про Наглядову раду, але з правками щодо затвердження складу.
Отже, згідно з Положенням (документ тут), Наглядова рада є колегіальним контролюючим органом підприємства, установи, який здійснює контроль за їх діяльністю з метою забезпечення прозорості, правомірності, законності, доцільності.
До складу наглядових рад входитимуть 2 представники від обласної ради, 2 представники від облдержадміністрації та 1 представник від громадськості.
Представник громадськості повинен останніх 10 років проживати на території області, мати профільну освіту, стаж роботи у відповідній галузі не менше 10 років, відсутність факту притягнення до кримінальної відповідальності, бездоганну ділову репутація, високі моральні та професійні якості, відповідний суспільний авторитет і підтримку.
Персональний склад кожної наглядової ради прийматиметься спільним розпорядженням голови обласної ради, голови обласної адміністрації та керівників усіх фракцій обласної ради.
Члени Наглядової ради призначаються строком на 2 роки на конкурсній основі.
В основной массе "Громадскість" представляют неизвестно кто. У них только права и никаких обязанностей. Бред полный.
Власть и коррупция неразделимы. Вся коррупция- в органах, наделенных властью, т е в контролирующих органах .
( не пойму - облсовет и так выполняет функцию "наглядового" органа: назначает руководителей предприятий, утверждает планы и отчеты о проделанной работе, контролирует деятельность и т.д.....
Нахрена дублировать одни и те же обязанности облрады???
Или Облраду нагнула Облдержадминистрация, что бы всунуть своих "смотрящих".....
Я вообще запутался.....