ЖЖ інфо » Статті » Авторская колонка » Леонід Тартасюк |
Леонід Тартасюквсе статьи автора |
З часу інавгурації Віктора Януковича минуло вже півтора року. За цей час його знамениті гасла «Почую кожного» та «Покращення життя вже сьогодні» залишились лише гаслами. З останнім гаслом взагалі нісенітниця вийшла – життя «покращало» так, що економіка України зайняла «почесне» п'яте місце серед найгірших економік світу. Але сьогодні не про це.
Зважаючи, що вода у водогоні навіть взимку має +40 С, для миття посуду, дуже забруднених рук або купання її температура не перевищує +400 С, обчислюємо кількість тепла, необхідну для підігріву води, за формулою
Q=q(t2-t1),
де Q – кількість тепла, необхідна для підігріву води від температури t1 до температури t2, q=1 ккал/кг – теплоємність води. Визначимо спочатку, скільки тепла необхідно для підігріву 1 кг=1 л води від температури +40 С до +400 С. Q=1ккал/кг(400-40)=36 ккал/кг=36 ккал/л. Потім, взявши до уваги теплотворну здатність природного газу 10000 ккал/м3, визначимо кількість води, яку може нагріти 8,5 кубічних метрів газу:
8,5 м3∙10000 ккал/м3: 36 ккал/л=2364 л води або майже 80 літрів (!) щодня (на одну людину!).
Маємо наступне:
1. Кабмін вважає, що кожен з 20 мільйонів українців, які не мають газових лічильників, включаючи дітей та інвалідів, має щодня нагріти для себе і перенести з кухні у ванну кімнату три відра окропу (кип'ятку), що взагалі-то важко узгоджується зі здоровим глуздом.
2. Кабмін і понині вважає, що якщо ви користуєтесь електричним водонагрівачем, то ви все одно повинні платити за неспожиті 8,5 кубічних метрів газу, а це вже крім розходження зі здоровим глуздом, має ознаки кримінального злочину. Якого жодна прокуратура, включаючи Генеральну так і не помітила.
Ще цікавішим виглядає ситуація з нормою споживання газу на приготування їжі. Кожному, навіть неуку, відомо, що приготування їжі в переважній більшості випадків пов'язано з кипінням води. Без цього ані кави, ані чаю, ані традиційного українського борщу не приготуєш. Застосувавши ту ж саму, що і в попередньому випадку, формулу, але прийнявши t2=1000 C, отримаємо 96 ккал/л. При цьому кількість закип'яченої води становитиме 1020 літрів на 1 людину щомісяця. Припустивши, що процес кипіння борщу забере додатково ще половину тепла, необхідного для закипання, маємо, що кожному з 20 мільйонів українців, включаючи немовлят, Кабмін планує випити і з'їсти щомісяця 510 кг гарячої їжі, або 17 кілограмів щодня.
Можливо, в Кабміні так і роблять. Але повірити в те, що таку зажерливість здатні продемонструвати всі 20 мільйонів українців зі згаданої вище категорії споживачів газу, може лише людина з дуже гіпертрофованою уявою. З цього випливає, що або в Кабміні всі мають таку уяву, або в країні живе 20 мільйонів ненажер. А країна має такий рівень життя, що 20 мільйонів українців мають достатньо грошей, щоб придбати таку кількість їжі.
Додаток: текст Постанови КМУ №619 від 8.06.1996 року.
Леонід Тартасюк.
Автор: Леонід Тартасюк, редактор рубрики "Леонід Тартасюк" на ЖЖ.info
Гадаю,що Вас не почують найближчим часом... Рішення виходу єдине - лічильники,де тільки можливо.
Но и в этом случае расчеты будут применимы к немцам. Культура украинского спожывача требует введения еще более жестких коэфициентов.
Да и вообще, об чем разговор? В эвропи, куды вы прямуете у _всех_ стоят счетчики. Не хочешь становиться на учет - плати вдесятеро. Логично.
А вот если вдуг кто вздумает уванну принять, да выпить в ней чашечку кофэ, то суточная норма на семью из трех человек ушла в трубу. Вот и рахуй тебе.
Я был о тебе лучшего мнения. КПД моего НЕ супер-пупер котла (но немца) около 90%.