Живой Журнал

ЖЖ инфо » Статьи » Авторская колонка » Леонід Тартасюк
 

Старшокласники, врятуйте Кабмін від ганьби. Ви на це здатні!

Автор: Леонід Тартасюк, 17 Сентября 2011, 20:24:46
Автор Леонід Тартасюк

Леонід Тартасюк

все статьи автора

Шановні читачі, сьогодні до Вашої уваги нова стаття з циклу «Економіка абсурду».

З часу інавгурації Віктора Януковича минуло вже півтора року. За цей час його знамениті гасла «Почую кожного» та «Покращення життя вже сьогодні» залишились лише гаслами. З останнім гаслом взагалі нісенітниця вийшла – життя «покращало» так, що економіка України зайняла «почесне» п'яте місце серед найгірших економік світу. Але сьогодні не про це.

Питання, про яке сьогодні піде мова, лежить на поверхні і стосується за моїми оцінками принаймні 20 мільйонів українців. Однак, замислюються над ним одиниці. Для осмислення цього питання не треба бути професором, як Янукович, або доктором наук, як Азаров.

Достатньо згадати шкільний курс фізики і, зробивши невеликі розрахунки, порівняти їх з текстом Постанови КМУ №619 від 8.06.1996 року, якою встановлені місячні норми споживання газу населенням на приготування їжі та підігрів води, за відсутності постачання гарячої води та відсутності лічильника. Ці норми діють і зараз і складають 9,8 кубічних метрів газу на приготування їжі та 8,5 кубічних метрів газу на підігрів води.

Зважаючи, що вода у водогоні навіть взимку має +40 С, для миття посуду, дуже забруднених рук або купання її температура не перевищує +400 С, обчислюємо кількість тепла, необхідну для підігріву води, за формулою

Q=q(t2-t1),

де Q – кількість тепла, необхідна для підігріву води від температури t1 до температури t2, q=1 ккал/кг – теплоємність води. Визначимо спочатку, скільки тепла необхідно для підігріву 1 кг=1 л води від температури +40 С до +400 С. Q=1ккал/кг(400-40)=36 ккал/кг=36 ккал/л. Потім, взявши до уваги теплотворну здатність природного газу 10000 ккал/м3, визначимо кількість води, яку може нагріти 8,5 кубічних метрів газу:

8,5 м3∙10000 ккал/м3: 36 ккал/л=2364 л води або майже 80 літрів (!) щодня (на одну людину!).

Маємо наступне:

1.       Кабмін вважає, що кожен з 20 мільйонів українців, які не мають газових лічильників, включаючи дітей та інвалідів, має щодня нагріти для себе і перенести з кухні у ванну кімнату три відра окропу (кип'ятку), що взагалі-то важко узгоджується зі здоровим глуздом.

2.       Кабмін і понині вважає, що якщо ви користуєтесь електричним водонагрівачем, то ви все одно повинні платити за неспожиті 8,5 кубічних метрів газу, а це вже крім розходження зі здоровим глуздом, має ознаки кримінального злочину. Якого жодна прокуратура, включаючи Генеральну так і не помітила.


Кабмін також вважає, що те явище, яке стосується моєї родини особисто, коли мені щомісяця нараховується до сплати сума за 91,5 кубічних метрів газу (в квартирі зареєстровано 5 чоловік), в тому числі – на підігрів води 42,5 кубічних метрів, якими я можу підігріти 11840 літрів води, при споживанні її по лічильнику 5 кубічних метрів і підігріванні її електричним нагрівачем, не є карним злочином і є технічно обґрунтованим.


4. Верховна Рада, прийнявши в 2011 році Закон України «Про комерційний облік газу» всупереч чинному Закону України «Про метрологію» відтермінувала на кілька років встановлення постачальниками природного газу лічильників, порушивши статті 68, 60, 22 діючої Конституції України, вважає, що за бажанням народних депутатів постачальники газу мають право красти в українців щороку понад 4 мільярди кубічних метрів газу вартістю 3 мільярди гривень.

Ще цікавішим виглядає ситуація з нормою споживання газу на приготування їжі. Кожному, навіть неуку, відомо, що приготування їжі в переважній більшості випадків пов'язано з кипінням води. Без цього ані кави, ані чаю, ані традиційного українського борщу не приготуєш. Застосувавши ту ж саму, що і в попередньому випадку, формулу, але прийнявши t2=1000 C, отримаємо 96 ккал/л. При цьому кількість закип'яченої води становитиме 1020 літрів на 1 людину щомісяця. Припустивши, що процес кипіння борщу забере додатково ще половину тепла, необхідного для закипання, маємо, що кожному з 20 мільйонів українців, включаючи немовлят, Кабмін планує випити і з'їсти щомісяця 510 кг гарячої їжі, або 17 кілограмів щодня.

Можливо, в Кабміні так і роблять. Але повірити в те, що таку зажерливість здатні продемонструвати всі 20 мільйонів українців зі згаданої вище категорії споживачів газу, може лише людина з дуже гіпертрофованою уявою. З цього випливає, що або в Кабміні всі мають таку уяву, або в країні живе 20 мільйонів ненажер. А країна має такий рівень життя, що 20 мільйонів українців мають достатньо грошей, щоб придбати таку кількість їжі.

Визначити, яка з вищенаведених тез найбільш вірогідна, пропоную прем'єр-міністру Миколі Азарову та гаранту наших конституційних прав Президенту Віктору Януковичу. А ще пропоную вам обом, шановні, привести норми споживання газу населенням до рівня, що більш узгоджується зі здоровим глуздом. Щоб іноземці з України не насміхались. Такі ваші дії, до речі, зменшать без найменших потуг та витрат статистичні дані споживання газу населенням не менше ніж на 4 мільярди кубічних метрів щороку.

При цьому на потреби населення навіть за підрахунками Юрія Бойка вистачить газу власного видобутку. Ну, а якщо з перевіркою моїх розрахунків в Кабміні труднощі виникнуть, то доручіть Міністру освіти і науки Дмитру Табачнику влаштувати Всеукраїнську олімпіаду з фізики для учнів 8-х класів, переможцям якої буде право відкоригувати згадану Постанову Кабміну. Впевнений, що принаймні з 1000 учасників олімпіади 999 за одну годину із завданням впораються і врятують імідж українських урядовців.

Додаток: текст Постанови КМУ №619 від 8.06.1996 року.

Леонід Тартасюк.

Автор: Леонід Тартасюк
Леонід Тартасюк | 17 Сентября 2011 | Просмотров: 3952 | україна, газ, Янукович, Злочин, Кабмін
Редакция "ЖЖ инфо" может не разделять точку зрения автора статьи
и ответственности за содержание материала не несет.
Комментариев: 5
либерти
1 либерти (либерти)   • 22:42:04, 18 Сентября 2011 [Материал]

Всі ці норми споживання - совковий анахронізм,який до сих пір живе, і не лише по нормам... Про який здоровий глузд Ви кажите,якщо сам спікер ВР з веселими очами розказує,що його мамі в селі дають субсидію на газ та зобовязують спалити норму! І те,що вона змушена"палить на форточку"...
Гадаю,що Вас не почують найближчим часом... Рішення виходу єдине - лічильники,де тільки можливо.
Aziat
3 Темуджин (Aziat)   • 09:18:16, 20 Сентября 2011 [Материал]

Англичане (правильные, годные люди) посчитали, что Германию бомбить лучше в многоэтажных порядках самолетов. Рукопожатному гею или демократическому либертарианцу может показаться это абсудром, ведь есть вероятность падения бомб на нижеследующие самолеты, но математики строго и неумолимо докажали эффективность нового порядка. Несмотря на возможные потери от дружественного огня - общие потери от зенитного огня снижались. Вотонокакбыват.
коррупционер
2 владимир (коррупционер)   • 19:17:12, 19 Сентября 2011 [Материал]

тяжело читать...но познавательно...спасибо вам отец за материал.
Aziat
4 Темуджин (Aziat)   • 09:23:00, 20 Сентября 2011 [Материал]

Дедушка забыл посчитать кпд газовой колонки, примерно в 50%. Так что смело дели нормы на два.
Но и в этом случае расчеты будут применимы к немцам. Культура украинского спожывача требует введения еще более жестких коэфициентов.
Да и вообще, об чем разговор? В эвропи, куды вы прямуете у _всех_ стоят счетчики. Не хочешь становиться на учет - плати вдесятеро. Логично.

А вот если вдуг кто вздумает уванну принять, да выпить в ней чашечку кофэ, то суточная норма на семью из трех человек ушла в трубу. Вот и рахуй тебе.
kenu
5 Юрий (kenu)   • 23:39:31, 20 Сентября 2011 [Материал]

"Дедушка забыл посчитать кпд газовой колонки, примерно в 50%. Так что смело дели нормы на два."
Я был о тебе лучшего мнения. КПД моего НЕ супер-пупер котла (но немца) около 90%.

Читайте также на эту тему: