Понад 250 тисяч гривень або чверть мільйона лише на Житомирщині упродовж півроку використовувалось у вигляді хабарів. Саме такі цифри зафіксували з початку року працівники Управління по боротьбі з економічною злочинністю УМВС України в області.
Загалом, розповідає «
Журналу Житомира» начальник УДСБЕЗ Ігор Савченко, службою викрито 24 факти хабарництва, серед 15 - отримання хабарів та 9 - давання.
Найбільші суми «благодійної допомоги» зафіксовані у сфері земельних відносин, банківської діяльності та охорони здоров’я.
Серед викритих дванадцяти осіб: голова сільської ради, начальник відділу районного управління ГУ МНС області, керуючий районним відділенням банку, заступник головного лікаря районного ТМО, завідуючий відділенням обласного наркологічного диспансеру, два керівники підприємств лісової галузі та інші.
Водночас, переконаний Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, про ефективність протидії хабарництву, як соціальному злу, можна говорити лише у контексті функціонування реальних механізмів покарання нечистих на руку посадовців, про це він наголосив на нещодавній прес-конференції.
Так, на Житомирщині уже цього року судами розглянуто 3 справи про хабарництво та визначено покарання обвинуваченим. До 5 років умовно з відстрочкою на 3 роки засуджено головного лікаря дитячої поліклініки, який вимагав та отримував хабарі від громадян за надання пільгових путівок та видачу висновків ЛКК про надання дитячої інвалідності.
Такий же термін покарання визначено для бригадира пункту комерційного огляду станції Південно-західної залізниці, який вимагав та отримував хабарі від працівників лісгоспів за нескладання актів про виявлені порушень та відправку за призначенням вантажних вагонів з лісопродукцією.
Штрафом у сумі 13 тисяч гривень відбувся завідуючий відділенням Житомирського обласного наркологічного диспансеру, який вимагав та одержав хабар в сумі 3 000 грн. за поміщення на лікування.
Загалом же по Україні сума отриманих посадовцями хабарів перевищила 74 мільйони гривень, а середня по державі сума хабара становить 100 тисяч гривень.
а так за 800 -1200 грн не особо совестным побудешь, когда кушать хочешь, совесть как то не насыщает.
да еще когда приходит крендель и машет перед носом баблом, и ведёт себя с доктором как буд то тот ему по жизни должен, и то что он заболел - вина исключительно доктора.
Я не вкоем случае не оправдываю взяточнечество врачей, сам столкнулся с вымогательством денег, в детской больнице, когда дочка болела.
Сказали или даёте 500 грн за платную палату, или можете ехать домой, так как бесплатных мест у нас нету, а дочке вашей без госпитализации грозят серьёзные осложнения (перечислять не буду).
Пришлось выложить 500 грн, за палату, потом еще 500 чтоб к моей семье хотябы подходили в этой палате.
в итоге оказалось что лечение назначено не верно вообще, что в больнице стало только хуже, и нужно лечить по другому.
(отделение - патология новорожденных)
я, конечно, отморозилась, и в итоге, ко мне, как к собаке, терапевт отнеслась
плюнула на все и занялась самолечением
но грипп антибиотиками задушить - это одно, а если серьезная болячка - то без врача никуда
а врачи... и так ясно
здесь дело даже не в том, какая зп, а в том, что в среде врачей/чиновников/пр просто традиция такая - брать на лапу
типа - почему все берут, а мне зась?