ЖЖ » Новини » Люди і Суспільство » 2009 Август 13 » 22:56:39 |
Які українські міста інтернет-користувачі найчастіше відвідували протягом останніх шістьох місяців
Місто % респондентів, які відвідали це місто протягом останніх шістьох місяців Місто % респондентів, які відвідали це місто протягом останніх шістьох місяців Київ 45 Житомир 7 Дніпропетровськ 17 Миколаїв 7 Львів 15 Херсон 6 Одеса 14 Кіровоград 6 Сімферополь 13 Запоріжжя 6 Харків 11 Біла Церква 5 Донецьк 9 Рівно 5 Полтава 8 Луцьк 5 Кременчук 7 Маріуполь 5 Севастополь 7 Бердянськ 4 Родинні зв’язки мотивують українців до подорожей
Найпоширенішими цілями поїздок у межах України є відвідування друзів чи родичів (60% респондентів, які подорожували Україною протягом останніх шістьох місяців) та відрядження (54%). Задля туризму Україною подорожували 44% респондентів.
Частіше за інших у відрядження у межах України їздили люди у віці 26-35 років (67% респондентів цієї вікової групи, які подорожували Україною). Чоловіки частіше за жінок їздили у ділові подорожі (65% проти 38%). Задля відвідування своїх родичів активніше у подорож збиралися мешканці Центрального регіону України (84%).
За кордон інтернет-користувачі подорожували в рівній мірі як туристи (46% респондентів, які подорожували в інші країни), так і у відрядження (46%). До друзів та родичів, які мешкають поза Україною, їздили 33,5% респондентів.
Жінки частіше за чоловіків подорожували в інші країни як туристи (73% проти 27%) та відвідували «закордонних» родичів (41% проти 28%). Проте чоловіки частіше їздили у закордонні відрядження (59% проти 28%).
Літаком – за кордон, автомобілем – Україною
Літаком Україною пересувалися лише 6% респондентів, які подорожували у межах країни. Найпопулярнішими видами транспорту для поїздок Україною були потяг та автомобіль, яким віддали перевагу 58% та 57% подорожуючих відповідно, тоді як автобус обирали 43%.
За кордон українські інтернет-користувачі найчастіше подорожували літаком (59% респондентів, які здійснили закордонні поїздки). При цьому жінки частіше віддавали перевагу цьому виду транспорту (80% проти 44% чоловіків). Потягом пересувалися 48% всіх респондентів, автобусом – 40%, автомобілем – 20%.
«Українці активно подорожують і активно використовують різні види транспорту. Як правило, є 2-3 види транспорту, які розглядаються як можливі варіанти під час планування подорожей», – каже Ірина Іпполітива, старший дослідник GfK Ukraine. «В цій ситуації операторам ринку важливо як розуміти причини вибору того чи іншого виду транспорту, так і відслідковувати напрями поїздок, які можуть змінюватися з ряду причин – через зміну економічної ситуації, доходів населення, завдяки новим напрямам, які пропонують оператори ринку.»
* За результатами установчого дослідження, яке компанія GfK Ukraine здійснила на замовлення Української Асоціації Інтернет Реклами у вересні 2008 року в містах України з населенням більше 50 тисяч мешканців, проникнення Інтернету серед людей у віці 18-45 років, які мешкають у містах з населенням понад 100 тис. жителів, становить 50%. Це дозволяє екстраполювати результати цього опитування на всю генеральну сукупність.