У рамках проведення щорічної екологічної декади учні восьмої та одинадцятої шкіл м. Бердичева (Житомирська обл.) побували на полігоні твердих побутових відходів.
Як повідомили «
Журналу Житомира» за рік у Бердичеві утворюється близько 36 тисяч тон сміття, більше половини — у приватному секторі.
- Майже все це сміття залишається у місті, осідає на несанкціонованих звалищах, його потроху спалюють, кудись підкидають, воно залишається на берегах річки Гнилоп’ять, у лісопосадках, ще десь. Ми за те, що усе сміття вивозили з міста, бо перетворювати його на сміття не бажано. Для цього дітям з дитинства треба прививати екологічні знання, щоб вони знали і вміли поводитися із побутовими відходами, - розповідає Андрій Борисов, директор ТОВ “Полісся-Екосфера”.
Пройтись п’ятигектарним полігоном школярі бажання не виявили. Та і не можна дітям смітником ходити, каже Андрій Борисов. А мух та специфічний запах можна побачити і відчути неподалік в’їзду.
На полігон вже понад півстоліття з міста вивозять сміття. За цей час тут утворились цілі гори відходів. Щодня вони збільшуються, розповідає директор “Полісся-Екосфери”. Шість сміттєвозів тільки цього підприємства за добу роблять у середньому тридцять поїздок на сміттєзвалище. Це не беручи до уваги транспорт комунальних підприємств і приватний. Привезене сміття ретельно пресують бульдозери, потім його пересипають землею, щоб не тліло.
Сміттєзвалищу потрібен завод, на якому б відходи сортували на органічні та неорганічні. Таке будівництво поки що лише в перспективі, розповідає Андрій Борисов.
Учні кажуть, що під час походу на сміттєзвалище замислились над тим, куди діваються відходи і як зробити, аби їх було менше. Обіцяють, що почуту інформацію будуть використовувати у повсякденному житті.
- Я побачила, що наше місто продукує багато сміття і що його треба вивозити, а не викидати. А то в нас біля річки сміттєзвалище зробили, - говорить Наталія Томчук, учениця СЗОШ №8.
- Нам розповіли, що має бути якась технологія, але її зараз немає. Зробила для себе висновок, що треба менше смітити, менше викидати і менше непотрібних речей купувати, - Вікторія Янська, учениця СЗОШ №8.
Доки школярі дивились на сміттєзвалище, їхні ровесники із сьомої школи приводили у порядок територію мікрорайону цукрорафінадного заводу. На провулку Завадського восьмикласники працювали із самого ранку, виконали чималий обсяг робіт. Кажуть, що до мітингу з нагоди Дня партизанської слави територія готова.
Пусть учатся убирать то, чем они так прекрасно любят сорить в городе!
Что поделать... поколение потребителей... эра супермаркетов... пластмассовые дети асфальта...
- Отрезанный пальчик в пробирке с ярко красным селиконом, похожим на кровь; глазик в такой же пробирке но другого цвета и прочие никрофиловские игрушки.
Ужас!
Детишкам лучше показывать следы человеческого "прогресса" и приучать к общественно-полезному труду.
Респект организаторам.