Прокуратурою міста Житомира під час проведеної перевірки встановлено порушення під час приватизації комунального підприємства «Готельне господарство «Житомир».
Як повідомив «
Журналу Житомира» перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко, покупець (підприємство «Готель «Житомир», від імені якого виступив його директор), подавши заяву на приватизацію єдиного майнового комунального підприємства «Готельне господарство «Житомир», у визначений термін зобов’язаний був сплатити за вартість об’єкта майже 52 млн. гривень.
Однак покупець не виконав умови договору і не розрахувався за придбаний об’єкт приватизації упродовж 30 календарних днів з моменту нотаріального посвідчення договору.
На підставі цього Господарський суд Житомирської області, розглянувши позов, прийняв рішення про розірвання договору купівлі – продажу єдиного майнового комплексу комунального підприємства „Готельне господарство „Житомир”, укладеного між Територіальною громадою м. Житомира та Товариством з додатковою відповідальністю „Готель Житомир”.
Окрім цього, за рішенням суду, покупець, що порушив умови договору, на користь територіальної громади міста Житомира в особі Житомирської міської ради повинен сплатити понад 5 млн. грн. пені та більше 10 мільйонів – неустойки.
Коментар Iваницький І.М.:
Хто ж повинен сплатити місту такі значні кошти?Аж ніяк не трудовий колектив готелю, хоча саме на інтереси колектива ще наприкінці 2007-го року посилалися лоббісти саме такого способу приватизації – віддати настільки цікавий об’єкт комунальної власності лише за оціночною вартістю, без будь-якого аукціону. Той самий директор готелю «Житомир» - Опанащук Юрій Якович, не гаяв часу, ще у січні 2008-го подавши заяву про приватизацію готелю, відповідно до прийнятого рішення, начебто його трудовим коллективом – товариством з додатковою відповідальністю «Готель Житомир», засновниками якого виступали саме працівники готелю.
А в липні того ж року в статутні документи ТДВ «Житомир» шляхом низки невибагливих юридичних маніпуляцій було внесено зміни, згідно до яких директор готелю, пан Опанащук – залишився одноособовим його учасником.
І вже в жовтні, не помітивши цієї в лапках «дрібниці», департамент власності та ринкового регулювання Житомирської міської ради укладає зі згаданим так званим товариством договір купівлі-продажу готелю – фактично цей ласий об’єкт чи не за півціни мав відійти у приватні руки – руки депутата Житомирської міської ради, члена фракції комуністів Опанащука Юрія Яковича, того самого директора готелю.
Цікаво, чи в змозі буде тепер товариш Опанащук віднайти більше 15-ти мільйонів гривень для відшкодування місту визначених судом штрафних санкцій? Можливо йому в цьому допоможуть однопартійці?
Натомість місто вже котрий рік не отримує ні доходів від готелю, ні омріяних коштів від його приватизації. А товариш Опанащук і посьогодні залишається його директором… чи краще і у цьому випадку сказати – одноособовим власником?
Комплекс комунального підприємства „Готельне господарство „Житомир”
- як таке комуністи ув'язують зі своєю ідеологією? напевне брехнею...
Предположим в отеле ежедневно занято 100 номеров по 300 грн. Итого около 10 млн грн. в год.
Вычтем 20% ПДВ - 2 млн.
Зарплата персонала 12300х110= 1350000
Налог на ЗП этого персонала ~ 800 тыс.
Промежуточный итог (без эксплуатационных расходов и др. налогов) - 4 млн.
Окупаемость инвестиции: 52 млн / 4 млн = 13 лет
Вопрос: кому нафиг нужен этот отель за такие деньги!!!! Лично я, как инвестор, и 5 млн. не дал бы :)
Около 11000 кв.м в Центре города, с соответствующей инфраструктурой (паркинг, охраняемая стоянка, ресторан, кухня, прачечная, конференц-зал и т.п.), коммуникациями... да и сохранение профиля устанавливается на ограниченный срок (к тому же легко обходится). Прикиньте арендные ставки рядом расположенного (рядом, но отнюдь не так благоприятно) бизнес-центра на территории бывшего "Электроизмерителя" - по моему, простор для демпинга более чем... может все-таки возьмете? ;)
Под офисный центр данное здание без полной, капитальной реконструкции не продашь. По опыту, прикидывали смету на аналогичную реконструкцию, вышло около 300 у.е. за квадрат - а это около 3 млн. у.е. для 10 тыс квадратов. Приплюсуем 6.5 млн у.е. за приватизацию, получаем 9.5 млн. у.е.
Аренда... К слову БЦ Электроизмеритель, он же "Империал" на сегодня заполнен не более чем на 25%. И это при цене аренды меньше 20 у.е.
Таки прийдеться демпинговать ;)
Вал от аренды: 11000 кв.метров х 15 у.е. х 12 мес = 2 млн. у.е. в год.
Итог: 9.5 млн / 2 млн. + 1 год на реконстукцию = 5.7 года.
Это все очень грубые, оптимистические расчеты. А если учесть текущую ситуацию на рынке аренды Житомира, срок окупаемости можно смело умножать вдвое.
Тоже совсем неинтересный вариант :(