Живой Журнал
Главная » Новости » Город » 2009 » Октябрь » 16 » 13:47:15
 

Покупатель гостиницы «Житомир» должен уплатить 15 млн. штрафа - Прокуратура

16 Октября 2009, 13:47:15 10552 7
Покупатель гостиницы «Житомир» должен уплатить 15 млн. штрафа - Прокуратура

Прокуратурою міста Житомира під час проведеної перевірки встановлено порушення під час приватизації комунального підприємства «Готельне господарство «Житомир».

Як повідомив «Журналу Житомира» перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко, покупець (підприємство «Готель «Житомир», від імені якого виступив його директор), подавши заяву на приватизацію єдиного майнового комунального підприємства «Готельне господарство «Житомир», у визначений термін зобов’язаний був сплатити за вартість об’єкта майже 52 млн. гривень.

Однак покупець не виконав умови договору і не розрахувався за придбаний об’єкт приватизації упродовж 30 календарних днів з моменту нотаріального посвідчення договору.

На підставі цього Господарський суд Житомирської області, розглянувши позов, прийняв рішення про розірвання договору купівлі – продажу єдиного майнового комплексу комунального підприємства „Готельне господарство „Житомир”, укладеного між Територіальною громадою м. Житомира та Товариством з додатковою відповідальністю „Готель Житомир”.

Окрім цього, за рішенням суду, покупець, що порушив умови договору, на користь територіальної громади міста Житомира в особі Житомирської міської ради повинен сплатити понад 5 млн. грн. пені та більше 10 мільйонів – неустойки.


Коментар Iваницький І.М.: Хто ж повинен сплатити місту такі значні кошти?

Аж ніяк не трудовий колектив готелю, хоча саме на інтереси колектива ще наприкінці 2007-го року посилалися лоббісти саме такого способу приватизації – віддати настільки цікавий об’єкт комунальної власності лише за оціночною вартістю, без будь-якого аукціону. Той самий директор готелю «Житомир» - Опанащук Юрій Якович, не гаяв часу, ще у січні 2008-го подавши заяву про приватизацію готелю, відповідно до прийнятого рішення, начебто його трудовим коллективом – товариством з додатковою відповідальністю «Готель Житомир», засновниками якого виступали саме працівники готелю.

А в липні того ж року в статутні документи ТДВ «Житомир» шляхом низки невибагливих юридичних маніпуляцій було внесено зміни, згідно до яких директор готелю, пан Опанащук – залишився одноособовим його учасником.

І вже в жовтні, не помітивши цієї в лапках «дрібниці», департамент власності та ринкового регулювання Житомирської міської ради укладає зі згаданим так званим товариством договір купівлі-продажу готелю – фактично цей ласий об’єкт чи не за півціни мав відійти у приватні руки – руки депутата Житомирської міської ради, члена фракції комуністів Опанащука Юрія Яковича, того самого директора готелю.

Цікаво, чи в змозі буде тепер товариш Опанащук віднайти більше 15-ти мільйонів гривень для відшкодування місту визначених судом штрафних санкцій? Можливо йому в цьому допоможуть однопартійці?

Натомість місто вже котрий рік не отримує ні доходів від готелю, ні омріяних коштів від його приватизації. А товариш Опанащук і посьогодні залишається його директором… чи краще і у цьому випадку сказати – одноособовим власником?http://img.zhzh.info/_ph/1/2/349410988.jpg
http://img.zhzh.info/_ph/1/2/497002651.jpg
Комплекс комунального підприємства „Готельне господарство „Житомир

Тэги: гостиницы, Житомир, готель Житомир

Новости по теме:


Комментариев: 7
RusG
1 Rus (RusG)   • 15:03:09, 16 Октября 2009 [Материал]

"...відійти у приватні руки депутата Житомирської міської ради, члена фракції КОМУНІСТІВ, Опанащука Юрія Яковича"
- як таке комуністи ув'язують зі своєю ідеологією? напевне брехнею...
woland
2 Влад (woland)   • 15:17:47, 16 Октября 2009 [Материал]

Трошки цікавої арифметики: Сума приватизації складає майже 52 млн. грн. Викупити готель, згідно рішення міськради, мав трудовий колектив, штатний розклад якого 110 працівників. Нехитрі математичні розрахунки (52 млн./110) показують, що всі від директора до покоївки мали б скинутись по 472 тисячі 727 гривень. Тобто, за поточної середньої зарплати в 12300 грн./рік працівник мав би накопичувати таку суму…38 років!
Manticora
3 Manticora (Manticora)   • 19:10:04, 16 Октября 2009 [Материал]

Заинтересовали математикой... блин...

Предположим в отеле ежедневно занято 100 номеров по 300 грн. Итого около 10 млн грн. в год.
Вычтем 20% ПДВ - 2 млн.
Зарплата персонала 12300х110= 1350000
Налог на ЗП этого персонала ~ 800 тыс.
Промежуточный итог (без эксплуатационных расходов и др. налогов) - 4 млн.

Окупаемость инвестиции: 52 млн / 4 млн = 13 лет

Вопрос: кому нафиг нужен этот отель за такие деньги!!!! Лично я, как инвестор, и 5 млн. не дал бы :)

woland
4 Влад (woland)   • 17:37:54, 17 Октября 2009 [Материал]

Повірте, арифметика там значно цікавіші, а якби готель був виставлениq на аукціон, то був шанс отримати за нього значно більше, аніж 50млн.
Iваницький
5 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 19:21:51, 17 Октября 2009 [Материал]

див.комментар: "... об’єкт чи не за півціни мав відійти у приватні руки"
Iваницький
6 Iгор Миколайович (Iваницький)   • 19:34:31, 17 Октября 2009 [Материал]

А 13 лет - это много для такого рода недвижимости? которая и через тринадцать лет остается вашей собственностью?
Около 11000 кв.м в Центре города, с соответствующей инфраструктурой (паркинг, охраняемая стоянка, ресторан, кухня, прачечная, конференц-зал и т.п.), коммуникациями... да и сохранение профиля устанавливается на ограниченный срок (к тому же легко обходится). Прикиньте арендные ставки рядом расположенного (рядом, но отнюдь не так благоприятно) бизнес-центра на территории бывшего "Электроизмерителя" - по моему, простор для демпинга более чем... может все-таки возьмете? ;)
Manticora
7 Manticora (Manticora)   • 21:46:18, 18 Октября 2009 [Материал]

Заинтриговали ;)

Под офисный центр данное здание без полной, капитальной реконструкции не продашь. По опыту, прикидывали смету на аналогичную реконструкцию, вышло около 300 у.е. за квадрат - а это около 3 млн. у.е. для 10 тыс квадратов. Приплюсуем 6.5 млн у.е. за приватизацию, получаем 9.5 млн. у.е.
Аренда... К слову БЦ Электроизмеритель, он же "Империал" на сегодня заполнен не более чем на 25%. И это при цене аренды меньше 20 у.е.
Таки прийдеться демпинговать ;)
Вал от аренды: 11000 кв.метров х 15 у.е. х 12 мес = 2 млн. у.е. в год.

Итог: 9.5 млн / 2 млн. + 1 год на реконстукцию = 5.7 года.
Это все очень грубые, оптимистические расчеты. А если учесть текущую ситуацию на рынке аренды Житомира, срок окупаемости можно смело умножать вдвое.
Тоже совсем неинтересный вариант :(

Объявление на ЖЖ инфо: