Живой Журнал
Главная » Новости » Спорт » 2011 » Октябрь » 8 » 14:05:28
 

В Житомире вместо стадиона, на котором открыли овощной базар, построят спортивные площадки?

08 Октября 2011, 14:05:28 7135 9
В Житомире вместо стадиона, на котором открыли овощной базар, построят спортивные площадки?

В последнее время в Житомире сильно активизировались земельные вопросы.

В первые полгода управления городом новым мэром Дебоем в этой сфере было спокойно. Вдруг - понеслось. Сначала возник конфликт с возможным местом строительства гипермаркета «Эпицентр», затем «выплыл» стадион завода «Электроизмеритель» (Домбровского, 25).

После того как стадион закатали в асфальт стали раздаваться возгласы возмущения - Украина принимает Евро, а в Житомире в асфальт стадион закатывают.

Ситуация со стадионами в Житомире вообще зачарованная. Город Житомир - единственный в стране областной центр, не имеющий футбольной арены, соответствующей минимальным условиям эксплуатации. Конечно, это позор на всю страну.

Стадион «Полесье» требует больших капиталовложений и под это дело областная власть создала специальный фонд. Пока соберут хоть какие-то деньги и начнут реконструкцию «Полесье», может пройти не один год. Но в футбол хотят играть уже сегодня. А играть негде...

Мнения, относительно видения дальнейшей судьбы стадиона «Электроизмеритель» кардинально расходятся. Одни настаивают на восстановлении стадиона в том же месте и предоставляют гарантии его возведения, другие говорят, что на Домбровского, 25 большой стадион на несколько тысяч мест свести невозможно из-за строительных, технических, архитектурных требований. Есть и те, кто напоминает о том, что асфальт на месте футбольного поля положили незаконно. Есть и другие мнения ...

Приводим статью житомирского журналиста Сергея Фещенко без изменений.


Чи розміняють стадіон «Електровимірювача» на 5 спортивних майданчиків: думки зацікавлених осіб

Голова Житомирської обласної федерації футболу Олександр Коцюбко для вирішення гострої проблеми з відсутністю у місті футбольної арени залучився підтримкою Федерації Футболу України. За словами Коцюбка, держава виділяє значні кошти (5 мільйонів гривень) Житомиру, а ФФУ, яка цього року відзначає 20-ту річницю свого заснування, зобов’язується збудувати нам сучасний футбольний стадіон на 6000 місць, який став би просто спасінням для місцевого футболу і зайвим, навіть за умов реконструкції стадіону «Полісся» точно б не був.

Олександр Коцюбко інформує, що протягом кількох місяців у Житомир приїжджають високі чини Федерації футболу України. Вони зустрічалися з нашим мером, підтверджували наміри збудувати в Житомирі стадіон, як в усній формі, так і документально (є гарантійні листи ФФУ про надання сприяння, зокрема надання технічної документації на стадіон і часткове фінансування його будівництва).

Також є заява з проханням надати землю для будівництва стадіону. Землі під стадіон до сих пір знайти не змогли. Замість того – напередодні Євро-2012, закатали в асфальт футбольне поле заводу «Електровимірювач» і здійснюють там незаконні будівельні роботи, облаштовуючи без дозволу торговельні місця… Цієї ділянки сповна б вистачило для будівництва сучасного стадіону!

Олександр Коцюбко наголошує на тому, що таких подарунків Житомиру від Федерації Футболу України, як профінансоване будівництво стадіону, у подальшому може й не бути.


http://img.zhzh.info/_ph/1/202441988.jpg

Олександр Коцюбко, голова обласної федерації футболу: «10 років тому ці підприємці взяли землю під бізнес. Територія для торгівлі була надана за умови відбудови сусіднього футбольного стадіону заводу «Електровимірювач» та облаштування у місті дитячо-спортивних майданчиків. На комісії ці підприємці представили гарний проект стадіону і депутати міської ради надали право на розташування торгових точок.

За ці роки керівники-господарі цього базару, депутати міської ради під різними причинами не виконали своїх зобов’язань – не відбудували стадіон, не облаштували спортивні майданчики. Це, так би мовити, історія питання.

Тепер у підприємців, причому ще у 2010-му році закінчився термін оренди. І що ми бачимо – самоуправство! Не дочекавшись отримання дозволу на пролонгацію договору оренди 1,3 га землі по вул. Домбровського, 25 стадіон закатали в асфальт і почали на ньому торгувати. І це при тому, що земельна комісія 28-го вересня зняла це питання з порядку денного сесії міської ради. Тобто, земля, яка мала б служити футбольній громаді міста захоплена без дозволу і навіть всупереч рішенням земельної комісії.

Сьогодні нам повідомили «радісну звістку» - підприємці знову обіцяють звести 5 спортивних майданчиків. А їхні попередні зобов’язання вже списані? Де відновлений стадіон, де ті майданчики, які вони мали облаштувати ще 10 років тому? Де стадіон, відновлений в іншому місці, в кінці-кінців? Нічого не має. Зобов’язання не виконані. І це при тому, що прибуток ринку сягає близько 4,5 мільйонів гривень на місяць.

Я чужих грошей рахувати не хочу, але якщо до цієї території добавити ще 1,3 га землі, уявляєте, який прибуток матимуть підприємці? Невже ті 5 спортивних майданчиків, які вони обіцяють звести, стануть рівноцінним обміном з тими прибутками, які вони планують отримати? За рахунок кого? За рахунок житомирян.

Як бачимо, ніхто там не думає про наших дітей, молодь, ветеранів футболу. У цих людей «соблазн земних благ преобладает над голосом рассудка». Скажіть, будь-ласка, чи зможе нормальна людина навіть з морально-етичних міркувань закатати в асфальт футбольне поле?

Ми стоятимемо до останнього. Питання земельною комісією зняте. У нас є місячний термін. Ми надали нашим депутатам проектно-кошторисну документацію стадіону Баннікова з гарантіями ФФУ на фінансування його будівництва та висловлюємо, як футбольна федерація, офіційне бажання прийняти участь у відновленні на цьому місці футбольного стадіону. Що виберуть наші керівники – черговий базар чи футбольну споруду, побачимо. Їхнє рішення багато що прояснить.»

А що ж думають про долю стадіону «Електровимірювача» інші компетентні люди:

Голова земельної комісії регіонал Микола Туфанов пояснити своє бачення майбутнього земельної ділянки 1,3 га за адресою: Домбровського, 25 відмовився. Олександр Радько, голова фракції ВО «Батьківщина» у Житомирській міській раді, представник комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування: «Очевидно, що це самоуправство, коли стадіон без жодних дозволів закатали в асфальт, не могло не пройти без якогось погодження з місцевою владою. Це ж на очах у всіх. У нас є контролюючі органи, інспекція з благоустрою, архітектура, прокуратура – нехай якось реагують на цей факт!»


http://img.zhzh.info/_ph/1/171222841.gif

Олена Сарно, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради: «По сантехнічним, будівельним, містобудівним нормам пропонований стадіон у тому місці відновити фізично неможливо.

Стадіон – це не тільки внутрішня площа чаші споруди, а й навколотрибунна інфраструктура. Де на Домбровського, 25 є стільки місця? Згідно норм має бути 30% озеленення території. А там з усіх боків землю оточує приватна власність, територія густонаселена, дорога вузька, в повітрі – лінії електромереж, збоку – Сінний ринок.

Для того, щоб там збудувати стадіон треба повністю виселяти весь Сінний ринок. Розумієте, що у такому разі буде соціальний вибух, оскільки люди залишаться без роботи. Тому реконструкцію або ж зведення стадіону на Домбровського, 25 за тих умов, які склалися зараз, я вважаю, неможливою.

Разом з тим, ми дбаємо про розвиток спортивної інфраструктури, а тому перед підприємцями стоятиме умова – зведення 5-ти сучасних футбольних спормайданчиків зі штучним покриттям, кошторисна вартість кожного з яких – 250 тисяч гривень (такий майданчик встановили у 30-й школі). А дотримання підприємцями цих зобов’язань обов’язково буде проконтрольовано депутатами та громадськістю.»


Володимир Михалець, депутат Житомрської міської ради, фракція «Фронт Змін»: «Коли приватизували завод «Електровимірювач», обіцяли місту відбудувати інфраструктуру, запропонувати цікаві об’єкти для молоді та дітей. Цього зроблено не було.

Зараз місце, де мав бути стадіон почали асфальтувати і обіцяють за це місту побудувати дитячі майданчики. Вважаю, що ухвалювати рішення з цього приводу поспіхом не доцільно. Саме тому його ухвалення було відстрочено. Потрібно, щоб власники надали адреси, де буде розміщено майданчики, їх кількість, вартість робіт, яким інвентарем вони будуть обладнані та скількох дітей чи дорослих зможуть приймати.

Одним словом, наскільки суттєвою буде компенсація місту, громаді за відчуження земельної ділянки. Лише після цього можна буде повернутися до розгляду проекту рішення.»Юрій Ткаченко, депутат житомирської міської ради ВО «Батьківщина», депутатська група «Воля народу», представник власника ПП «Відлуння»: «Сьогодні, коли постало питання про зміну цільвого призначення цієї території та встановлення місту 5-ти повноцінних спортивних майданчиків, одразу ж почався спротив «громадських діячів», які почали говорити про те, що у Житомирі погані підприємці закатують в асфальт футбольне поле. Так я хочу спитати: де всі ці патріоти міста були останні 20 років, коли поле стояло заросле бур’янами, а його поверхня була справжнім болотом?

Сьогодні ми зобов’язуємось збудувати місту 5 спортивних майданчиків – 4 з яких - зі штучним покриттям. Все для того, щоб молодь, яка має потребу і бажання грати у футбол змогла це зробити на повноцінних якісних міні-площадках.

Комусь це не подобається. І я розумію,що це політична кон’юнктура частини депутатського корпусу. Багатьом не до вподоби моя позиція і мої погляди, а насамперед те, що у міській раді існує позаполітична депутатська група «Воля народу», яка не йде у фарватері ані влади, ані опозиції.

Тепер щодо землі на якій розташовувався стадіон. Справді, з 1998 року він перебував в оточенні торгівельних майданчиків. В травні 2008-го року рішенням сесії нам продовжили оренду ще на 5 років. Тобто, інформація про те, що договір оренди у нас закінчився ще у 2010 році є недостовірною. Крім того,згідно Господарського Кодексу України якщо жодна з сторін не надіслала заяви про розірвання договору – він прологнується.

Чому постало питання сьогодні: 2 місяці тому ПП «Відлуння» викупило у заводу «Електровимірювач» майновий комплекс стадіону «Авангард». Зараз виходить так, що майновий комплекс перебуває у власності ПП «Відлуння», а земля – має статус громадського використання. Відповідно, постало питання про зміну цільового призначення території з спортивної споруди на місце ведення торгівлі.

Ми плануємо облаштувати безкоштовні стояночні місця, щоб покупцям було зручно здійснювати покупки у нас, зрозуміло, що таким чином ми знімемо навантаження з прилеглої до території ринку ділянки вулиці Домбровського, забезпечимо логістику.

Ринок справно платить всі відрахування у місцевий бюджет, дає робочі місця, забезпечує житомирян недорогими продуктами харчування. Крім того, місто отримає 5 спортивних майданчиків, на яких усі охочі зможуть грати у футбол. Хіба немає у цьому вигоди для міста та громади?».

Як бачимо, у кожного з поважних представників влади і громадськості власний погляд на те, що ж робити з територією, яка колись була стадіоном. А читач свої висновки нехай зробить сам.

Сергій Фещенко, Репортер Житомира


Тэги: стадион, Житомир, базар, Электроизмеритель
   По материалам: Репортер Житомира
Комментариев: 9
kolvich
1 Nikolay (kolvich)   • 14:22:19, 08 Октября 2011 [Материал]

<<Ринок справно платить всі відрахування у місцевий бюджет, дає робочі місця, забезпечує житомирян недорогими продуктами харчування. Крім того, місто отримає 5 спортивних майданчиків, на яких усі охочі зможуть грати у футбол. Хіба немає у цьому вигоди для міста та громади?».>>
Нет..нет...нет. Бре-Х-ня.
sp19636462
2 sp19636462 (sp19636462)   • 14:55:39, 08 Октября 2011 [Материал]

коли асфальтували, Коцюбко спав,а тепер проснувся!
Леон
3 Иванишин Олександр (Леон)   • 15:07:51, 08 Октября 2011 [Материал]

Чтоб этот деятель Ткаченко со своим хозяином дали не пять площадок,а десять тогда можно что-то говорить,в том месте земля стоит по простым подсчетам 10 миллионов гр,а они хотят дать миллион,и с рынка они имеют не мало денег,скорей всего Дебой дает им зеленую чтоб эта група депутатиков "Воля Народа"возглавляемая Ткаченкопроголосовали за дерибан бот сада,как говорится мах на мах,вот это уже корупция и должни заниматся органи)))Только не знаю каккие....
коррупционер
4 владимир (коррупционер)   • 18:24:20, 08 Октября 2011 [Материал]

руководство рынка...мошенники...или те кто обещал построить стадион...я не вдаюсь в подробности это первое.
второе.....на месте измерителя невозможно...ни при каких условиях возобновить стадион....все кто говорят что можно...демагоги.
третье...коцюбко не глупый человек...и скорее прагматик чем идеалист.....ну нехватит пять лямов даже что бы площадку полноценную подготовить для стадиона с коммуникациями...я уж неговорю об инфраструктуре....здесь нужен или частный инвестор....либо городу поучавствовать.
как вы понимаете друзья решение можно найти....оно лежит на поверхности.....но прочитав то как видят это все эти уважаемые люди я понял......
РЕШЕНИЕ ИСКАТЬ НИКТО НЕ ХОЧЕТ.
telefon
5 джавахарлал нюру (telefon)   • 18:26:34, 08 Октября 2011 [Материал]

!. За 3 с половиной года жизни в Житомире я ни разу не слышал, что там стадион, пока там рынок не устроили. Никому там ничего не нужно было.
2. Рынок мелкооптовый устроили? Так это - ОЧЕНЬ хорошо. Посмотрите (не на этих фотках, а в натуре), сколько там посетителей. ОЧЕНЬ МНОГО! Значит, рынок этот житомирянам удобен и нужен.

3. ВАЖНО лишь, чтобы город ЖЁСТКО контролировал ТОВАРООБОРОТ рынка (это несложно) и ПОЛУЧАЛ СООТВЕТСТВУЮЩИЕ ПЛАТЕЖИ в бюджет от владельцев рынка.

Нужно, чтобы служба, соответствующая советской ОБХСС, внимательно и непредвзято проверила договор аренды, заставила его подправить, если там смешные суммы, и затем контролировала выполнение.

Жаль только, что я пишу это "в воздух". Те горчиновники, кто получил благодарности от хозяев рынка взамен своих подписей, конечно, ничего менять не станут...
oleksandr
9 Oleksandr (oleksandr)   • 20:11:29, 09 Октября 2011 [Материал]

Рынок - это очень громко сказано. Был там несколько дней назад - куча грязных ларьков, больше половины которых закрыты, вонь в рыбном секторе, если его так можно назвать. И вообще, процентов 80 территории не используется.
Насчет стадионов. О чем речь, если в городе нет команд уровня центрального стадиона, которым он был несколько десятков лет назад?
Сейчас для существующих команд стадион Агроколледжа - это больше, чем предел их ожиданий.
wizard
6 Дмитрий Александрович (wizard)   • 19:09:52, 08 Октября 2011 [Материал]

скоро выборы....
Yur4ik61
7 Yurik (Yur4ik61)   • 20:16:09, 08 Октября 2011 [Материал]

Город Житомир - единственный в стране областной центр, не имеющий футбольной арены, соответствующей минимальным условиям эксплуатации. Конечно, это позор на всю страну.

Не только стадиона, но плавательного бассейна, зимнего манежа..... короче нихера не имеет. Зато имеет надежду тренеров и спортсменов, что, когда-нибудь нагребутся и может что и на спорт перепадёт.
Пакистанец
8 Виктор (Пакистанец)   • 13:48:23, 09 Октября 2011 [Материал]

А где вы были раньше, господа-хорошие? Что-то я не припомню, чтоб Радько так яро выступал за строительство стадиона, когда БЮТ был у власти! А Михалец? Он же с колен "тёти Веры" не слазил, решая свои шкурные интересы. Чего это вы, господин Мяснов", молчали так долго? Всё устраивало? Про Коцюбко, лучше промолчать, так как нецензурная брань не приветствуется в нашем обществе. Тоже мне спаситель житомирского футбола! Всё всех устраивает, кроме нас самих. Разве не печально наблюдать такое превращение Житомира в огромный базар? А политики, циничные самодуры, ненавиящие и город и житомирян, но пытающиеся эту ненависть скрыть за слащавой улыбкой.
Объявление на ЖЖ инфо:

Новости по теме: