Застуда — це завжди неприємні симптоми, особливо такі, як біль у горлі, ломота у тілі та слабкість. Якщо ця недуга застала вас зненацька, а хворіти зовсім нема часу, потрібно відразу взятися за лікування, аби не допустити ускладнень.
І мова зовсім не про пігулки: при перших симптомах застуди вони будуть навіть шкідливими, адже негативно впливають на імунну систему. Існують прості правила і способи, які допоможуть пришвидшити одужання під час застуди.
Приймайте водні процедури
Якщо застуда тільки почалася, потрібно прийняти гарячий душ або ванну (тільки якщо немає серцево-судинних захворювань і підвищеної температури). Після цього потрібно добре пропотіти під ковдрою.
Відомий засіб для посилення потовиділення — липа. Вона прекрасно виводить токсини та вбиті бактерії з організму. Крім того, чай із липи діє як жарознижувальний засіб, насичує організм потрібними вітамінами, знімає запалення, головний біль та закладеність Якщо горло почервоніло і є ознаки запалення, допоможе ванночка для ніг із ромашки. Достатньо потримати у ній ноги 5–15 хвилин.
Їжте «правильні» продукти
При застуді організм ослаблений, а перетравлення теж вимагає сил (в цьому причина зниженого апетиту). Саме тому лікарі рекомендують вживати легку та корисну їжу маленькими порціями, але часто.
Щоб допомогти організму у боротьбі з хворобою, до раціону потрібно додати такі продукти, як-от: капуста, шпинат, морква, часник, боби, цибуля, риб'ячий жир, броколі, червоний перець.
Доведена ефективність при застуді курячого супу. Він добре впливає на носоглотку, знижуючи кількість нейтрофілів, які є причиною характерних ознак запалення, очищує дихальні шляхи, прискорює рух слизу.
Пийте корисні напої
Під час застуди потрібно випивати більше 2-х літрів рідини за день. Звичайно, постійно пити воду не хочеться. Але ж є ще корисні і (що не менш важливо) смачні напої, приготовлені на основі лікарських рослин. Вони насичують організм потрібними вітамінами, зміцнюючи захисні сили організму.
Пришвидшити одужання при застуді допоможе
чай із плодів шипшини з додаванням меду. У них міститься у десятки разів більше вітаміну С, аніж у лимонах і яблуках. Щоб компенсувати добову дозу аскорбінової кислоти, людині потрібно всього 40–50 мг плодів шипшини. Також у їх складі є чимала кількість вітаміну А, що поліпшує стан слизових оболонок.
При сильній простуді ефективний засіб, приготовлений із суміші звіробою та липового цвіту. Він не лише посилить потовиділення, а й забезпечить міцний сон.
Відоме також лікування простуди за допомогою ромашки. Чай із квітів цієї рослини має виражені протизапальні властивості. Квіти ромашки, заварені як звичайний чай, діють як потогінний засіб.
У випадку захворювання засоби на основі ромашки не лише п'ють, а й полощуть горло чи промивають мигдалини. Ромашка знімає біль, чинить знезаражувальну дію.
Відмовтеся від шкідливих звичок
Існують звички, які негативно впливають на стан організму при застуді та здатні навіть викликати ускладнення. Якщо ви захворіли, то у цей час ліпше:
- відмовитися від паління (організм ослаблений і намагається боротися з вірусами, а тютюновий дим лише ускладнює цей процес);
- не вживати алкоголь та кофеїн (ці напої також ускладнюють симптоми застуди, зневоднюючи організм та послаблюючи імунітет; краще замість них пити теплу воду з лимоном: так організм компенсує втрату рідини);
- виключити із раціону смажену їжу, фастфуд.
Відпочивайте
Одна із запорук швидкого одужання — здоровий сон і мінімум стресів. Під час сну організм отримує повноцінний відпочинок. Спати потрібно не менше 8–9 годин, щоб організм встиг відновити сили.