ЖЖ » Новини » Суспільство і влада » 2016 Июль 28 » 13:46:45 |
На п’ятій сесії обласної ради, яка відбулась 21 липня, депутатський корпус прийняв кілька звернень до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
Про це "Журналу Житомира" повідомляє пре-служба Житомирської обласної ради.
Одне з таких звернень стосується тарифної політики на житлово-комунальні послуги для населення. У ньому депутати зазначають, що в умовах зниження рівня заробітної плати, заборгованості з її виплати, скорочення робочих місць та зростання безробіття, прийняття рішення щодо підвищення ціни на газ і тарифи має супроводжуватися адекватним зростанням доходів громадян, в першу чергу, заробітної плати.
У зв’язку з цим, депутатський корпус просить підвищити прожитковий мінімум, мінімальні заробітну плату та пенсію не з 1 грудня, а з 1 жовтня 2016 року - до початку опалювального сезону. Серед іншого депутати пропонують впровадити мораторій на підвищення тарифів, заборонити нараховувати з 1 липня 2016 та стягувати з населення пеню за несвоєчасну сплату за комунальні послуги, заборонити постачальникам тепла, газу, електроенергії виставляти споживачам авансові рахунки за ненадані послуги тощо.
Окрім цього, депутати направили звернення, в якому просять на законодавчому рівні врегулювати питання видобутку, реалізації бурштину та забезпечення рекультивації порушених земель, а також внести зміни до нормативно-правових актів, якими передбачити надання дозволів комунальним підприємства і установам на всі види користування надрами без проведення аукціону.
У іншому зверненні щодо фінансування у 2017 році доріг загального користування державного значення зазначається, що у чотирьох областях і м. Києві запроваджено експеримент, суть якого полягає у тому, що 50 % суми перевиконання загального обсягу щомісячних надходжень митних платежів направляються на реалізацію заходів з розвитку автомобільних доріг.
Оскільки значна частина доріг Житомирщини має незадовільний стан, депутати звернулися з проханням - при формуванні державного бюджету на 2017 рік включити до цього експерименту Житомирську область. Адже минулого року Житомирська митниця перевиконала показники на майже 445 млн грн, тому, у разі поширення експерименту на Житомирську область, це дало б можливість спрямувати на будівництво і ремонт доріг понад 220 млн грн.
Також прийнято звернення, в якому депутати просять виділити понад 20 млн грн на фінансування заходів із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання та утилізації непридатних хімічних засобів захисту рослин, яких в області накопичено майже 435 тонн.
Ще одне звернення стосується внесення змін у статтю 39 Закону України «Про тваринний світ», зокрема, виключити з п'ятої частини цієї статті заборону на проведення санітарних рубок лісу.