Сегодня 19 ноября, в Житомире в двухэтажном доме на улице Трояновской 13/1, (старое название улицы Якира) образовались огромные трещины и стал обваливаться потолок.
На место происшествия срочно выехали коммунальные работники, а дом отключили от газоснабжения и электричества. Работники опасаются дальнейшего разрушения здания.
Местные жители уверяют, что проблемы начались в среду, когда был порыв, и в доме не было воды. Только в субботу все сделали. Очевидно вода промыла фундамент, после чего дом начал трескаться. Через трещину в комнатах даже видно улицу. Также обваливается потолок. Люди опасаются дальнейшего разрушения и по возможности выезжают к родным. В доме также находятся работники водоканала и ЖЭКа, передает
Житомир инфо.
http://vlasnyk.org.ua/wp-content/uploads/2016/02/poster-a2-house-ukr-vlasnyk-me.jpg
В коментарі #4 я написав, що до зовнішньої стіни будинку власником труби є постачальник - водоканал тощо. Тому якщо прорвала труба ззовні будинку, то відповідальність несе водоканал.
Правда не знаю чи сильно допоможе це співвласникам, якщо будинок рухне. Вони звичайно доведуть, що компенсовувати збитки їм має міський бюджет, але як буде відбуватись ця компенсаціі і скільки це займе часу це вже питання.
"Власність зобов'язує" (Конституція України)
"Стаття 7. Обов’язки співвласників багатоквартирного будинку
1. Співвласники зобов’язані:
....
2) забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку;" (закон України)
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/417-19
Так, так, уявіть собі НЕ ЖЕК, НЕ МІСТО, НІ ДЕРЖАВА.
Де Ви таке прочитали?
Нагадую, співвласником будинку Ви стали в момент приватизації квартири. Стали власником - несіть відповідальність за свою власність - багатоквартирний будинок. При створенні ОСББ ЖЕК максимум зобов'язаний передати документацію на будинок.
У нас в місті є програма для ОСББ, за кошти міського бюджету проводять повний ремонт в будинку чогось (даху, системи каналізації тощо) в розмірі здається не більше 300 000 ₴.
Уявіть собі, ще є купа небагатоквартирних будинків (так званий "часний сєктор") де живуть незаможні люди. Давайте їм допоможемо, в кінці-кінців вони в більшості самі будували свої будинки, а не приватизовували за символічну плату.
www.osbb-inform.com.ua/2015/08/27/21/
https://youtu.be/jz4xMOLm4k4
https://youtu.be/e4gHABRLc54?t=3415
Та яке там будівництво. Якщо будинок вже аварійний і не підлягає ремонту, то єдиний вихід який я бачу, це співвласникам будинку створити ОСББ, для того щоб оформити землю під будинком у власність співвласників цього будинку, потім цю ділянку продати, а виручені кошти співвласники розділять між собою.
Приватизація житлового фонду почалася 25 років назад, перше ОСББ в Житомирі створено близько 20 років назад.
Якщо ЖЕК ніфіга не робив нафіга співвласники платили йому гроші і чому вони не зайнялись станом свого будинку.
1. 2 дома, на фотографиях, не имеют отношения к этому происшествию (дома без облицовки плиткой). Эти 2 дома в таком состоянии много лет.
2. До происшествия дом http://www.zhitomir.info/images/mod_news_for_content/dom_yakira_1.jpg был в отличном состоянии и никаких трещин или признаков разрушения в нем не было.
3. Течь была не в доме, коммуникации в доме не повреждены, а в коммуникациях возле дома, которые, если не ошибаюсь, являются собственностью водоканала. Который, в течении 5 дней(!), не соизволил устранить в них течь.
Когда же течь перекрыли, на следующий день, ранее целый, дом начал разваливаться на глазах.
То кто виноват в том, что целый, нормальный дом после этого начал разрушаться, жильцы?
В коментарі #4 я написав, що до зовнішньої стіни будинку власником труби є постачальник - водоканал тощо. Тому якщо прорвала труба ззовні будинку, то відповідальність несе водоканал.
Правда не знаю чи сильно допоможе це співвласникам, якщо будинок рухне. Вони звичайно доведуть, що компенсовувати збитки їм має міський бюджет, але як буде відбуватись ця компенсаціі і скільки це займе часу це вже питання.
Якщо будинку повний капут, то створити ОСББ, для виділення в натурі прибудинкової території та оформити її як власність співвласників будинку, потім продати а гроші розділити між співвласниками будинку.
https://youtu.be/gzcqsvy3jlI