В центре Житомира во дворах по улице Киевской, 10 обвалилась часть заброшенного дома. 31 июля Управление по вопросам чрезвычайных ситуаций и гражданской защиты населения Житомирского горсовета аварийное здание для безопасности огородило лентой.
Сейчас устанавливается, кто именно является собственником помещения, сообщает
Житомир инфо.
«Я был там на месте: здание не используется. Уже подготовлено обращение в соответствующие органы с целью выяснения, кто является собственником здания. После определения балансодержателя будут сформулированы рекомендации по дальнейшему использованию помещения. Сейчас доступ в здание ограничен», – сказал начальник управления Николай Дидковский.
Он также отметил, что, хоть здание и аварийное, но без согласия владельца невозможно совершать любые действия.
«Понимаете, мы не можем даже снести, хоть оно и аварийное, ведь есть владелец, согласие которого необходимо. Надо определить, кто он есть. Дом этот проходит как «офисное помещение, которое не используется» - так он записан. Не используется он уже очень давно. Когда именно обвалилась стена, я сказать не готов. Произошло это, скорее всего, из-за неудовлетворительного состояния», – сказал Николай Дидковский.
Как сообщалось, 28 июля в Любарском районе
произошло частичное разрушение общежития аграрного техникума.
Багатоквартирний будинок - це спільна сумісна власність власників квартир, магазинів та інших приміщень в цьому будинку. (Стаття 382 частина 2 Цивільного кодексу)
І саме ці власники приміщень в будинку відповідають за його стан, і ніхто інший.
собственность предполагает возможность распоряжацца, а то что скинули на осббебешных лошков называецца гемморой.
З.Ы. как там кстати коцюбкина труба, за чей счёт поремонтировали?
вон колхозы как хорошо начинали, и трактора им давали нашару и сеялки с веялками. Только закончили плохо. Так и тут.
Ну да, ну да. Робота за трудодні це звичайно була "передова" думка , враховуючи що тоді було вже 20 століття. А щоб народ не тікав з цього "соц раю", колгоспникам не давали паспортів до 1974 року.
"идиотизм новоиспечённых спиввласныкив конечно. "
Во, от саме від співвласників в будинку все і залежить.
никогда от толпы ничего не зависит и толпа ничего не решает. Ваучерную приватизацию помним? Вроде тоже все были спиввласныками.....
Внутрішньобудинкові комунікації - це спільна сумісна власність власників квартир в будинку. Тому і за втрати в цих мережах несуть відповідальність ці співвласники.
Труба монополіста: водоканалу, теплоенерго закінчується на зовнішній стіні будинку, далі це вже труба співвласників будинку.
"оплата за лифт"
Ліфт, як і інші механізми в будинку, це спільна сумісна власність власників будинку (власників квартир) і вони повинні його утримувати. Якщо не хочуть утримувати, то наприклад знаю будинок, де не відмовились від карток на ліфт і за ліфт платить той, хто ним користується.
"никогда от толпы ничего не зависит и толпа ничего не решает. "
Завжди вирішує організована меншість.
"ваучерную приватизацию помним?"
Стоп, стоп, стоп. Ми говоримо про багатоквартирні будинки.
лохам скинули гемморой, который им совсем не нужен. Финансисты такие вещи называют - токсичный актив. Логично бы было требовать компенсацию за приобретение этого актива. От бывшего владельца. А кто у нас бывший владелец?
а чего так на ваучеры реагируем? хороший же пример.........
стоп, стоп, стоп. Всі дружно підписували приватизаційні акти на свої квартирки, неприватизованих квартир майже не залишились. Ніхто щось не відмовився від такого "токсичного активу", як квартирка на халяву.
"Логично бы было требовать компенсацию за приобретение этого актива."
Логічно було б щоб народ викупав державні квартири, які він орендував у деражави, а не отримувати квартири на шару по закону про безоплатну приватизацію державного житлового фонду 1992 року.
Так як це було навіть у нас до 1992 року
https://youtu.be/TW-gBnFrVEA?t=1114
почему это выкупать? Полмира живёт в аренде в муниципальном жилье и не парицца по этому поводу. Если б народу объяснили, как его хотят загнать в осбебешное коммунальное рабство, процентов 80 бы забило на ту "приватизацию".
Тому що після 1992 року народ ставав власником квартири безоплатно, а це нонсенс. Треба щоб державні квартири народ викупав хоча б за оціночною вартістю.
"Полмира живёт в аренде в муниципальном жилье"
Ну наш народ же не відмовився безоплатно приватизувати квартирки, то які тепер претензії.
"осбебешное коммунальное рабство"
Ну ви прям як Коцюбко))))
"процентов 80 бы забило на ту "приватизацию"
Ніфіга, так як у нас на халяву роздавали квартирки, ніхто не відмовився. Це в Східній Європі а-ля Чехія народ не отримував на халяву квартиру, а викупав її. Тому там багато людей дійсно сказало, нафіг викупати квартиру, яку я зараз орендую у держави, краще я буду й далі бути орендатором державної квартири і платити квартплату - плату за користування державною чи комунальною квартирою. І дійсно, чув що там до цих пір 30% квартир у комунальній власності.
А у нас квартирки роздавали на шару, народ їх не викупав у держави.
А що, те що в приватизаційному акті вказані тільки метри відміняє статтю 382 Цивільного кодексу і два рішення Конституційного суду від 2004 і 2011 року?
Ось всі ці моменти пояснює юрист
https://youtu.be/TW-gBnFrVEA?t=2783
проблема лохотрона осбб не в том, что оно кривое и дорогое, тут как-то повоняют и заплатят. Проблемы начнуцца тогда, когда квартиры начнут бросать. Вот тогда эта спильносумисна власнисть и вылезет....
В 1992 році стартанула приватизація, а йшла вона ще довго, навіть зараз є неприватизовані квартири і приватизація житла йде й зараз.
По-друге, в 2004 році Конституційний суд тільки виніс остаточне рішення на базі ІСНУЮЧОГО законодавства. Нічого нового він не придумав.
"Подарили слона, а оказалось что его и кормить надо. "
А народ коли приватизовував на халяву квартиру як думав: квартирку мені дайте на шару, я її тепер зможу продати і т.д., а за багатоквартирний будинок хай держава й надалі відповідає і ремонтує?)
Нє, отримали у власність приміщення в будинку, значить тепер є і співвласником всього будинку.
"проблема лохотрона осбб не в том, что оно кривое и дорогое"
Да ладно, у мене у колеги ОСББ в 9-поверхівці, тариф здається 3,05 грн/м2, покажіть но мені де такий тариф зараз у ЖЕКа.
"Проблемы начнуцца тогда, когда квартиры начнут бросать."
Що, що? Де там народ у нас квартирами розкидається?))
собственник за свою собственность платит какой-то "тариф"?
тут надо или крестик снять или трусы надеть. И назвать этот платёж - долевое участие в затратах на содержание неликвидной собственности.
по поводу брошенных домов - я серьёзно. Восточная вевропа не просто так от осбэбэшного лохотрона отбивалась руками и ногами. Я тут недавно в Чикагское гетто случайно попал - впечатлило. Киевский ДВРЗ отдыхает. Но там проще, чёткое районирование. Тут будет сложнее.
Добре, напишемо точніше. На загальних зборах ОСББ співвласники будинку прийняли легітимне колективне рішення, що розмір внеску на утримання спільної власності багатоквартирного будинку буде визначитись з розрахунку 3,05 грн за м2.
"по поводу брошенных домов - я серьёзно."
А не підкажете де б це у нас в Житомирів можна обзавестись кинутою квартиркою у більш-менш притомному стані?)
"Восточная вевропа не просто так от осбэбэшного лохотрона отбивалась руками и ногами."
Це неправда.
У Польщі наприклад навпаки фактично змушують співвласників багатоквартирних будинків створювати ОСББ.
Це нам потім в 2015-му польський "реформатор" Гжегош Гайда прийшов сюди і сказав: "Те що ми в Польщі змушуємо своїх співвласників багатоквартирних будинків створювати ОСББ для управління будинками то фігня". І так у нас в законодавстві з'явилась така форма управління багатоквартиним будинком як "управління багатоквартирним будинком без створення юр. особи".
В розвинених країнах навпаки, якщо є якась спільна власність у власності 3-х, 5-ти чи більше осіб, то держава змушує їх створити юридичну особу для управління цією власністю.
Навіть зацитую Вам з цього приводу польський закон від 24 червня 1994 р. про власність на приміщення
"Ст. 20. Якщо виділених приміщень та невиділених приміщень загалом більше семи, їх власники зобов’язані прийняти рішення про обрання одноосібного правління або правління, що складатиметься з декількох осіб. Членом правління може бути лише фізична особа, обрана серед власників приміщень або не з їх числа."
А якщо Вам вже цікаво, як це у розвинених країнах, то ось. Там відразу люди створюють ОСББ
https://www.facebook.com/leonid.antonenko.75/posts/10212701462355381
"Я тут недавно в Чикагское гетто случайно попал - впечатлило. Киевский ДВРЗ отдыхает. "
І що? Ви хочете сказати, що гетто там утворилось, бо співвласники багатоквартирних будинків в тому районі створили інституції (ОСББ тощо) для управління своїми багатоквартиними будинками? Ну це ж нонсенс.
Гетто виникають від соціалізму, ось де їх джерело
Пруитт-Айгоу і т.д.
И совсем не удивлюсь, если после торгов там появится стройплощадка.