Минувшая ночь для жителей девятиэтажки по улице Победы, 51 в Житомире, оказалась неспокойной. Дождило не только на улице, а и в квартирах, с четвертого по первый этажи.
Всему виной, жалуются местные жители, прогнившая водосточная система, пишет
Житомир инфо.
Вода текла рекой, и коврики в тамбурах квартир не единственное доказательство ночного потопа. Больше всего досталось квартире Оксаны, у которой вода, собственно, и нашла выход - через стену.
«Прорвало стену, под давлением вода шла в квартиру. Мне полностью затопило квартиру, все комнаты, вся мебель, вся вода под давлением шла мне в квартиру. До этого у меня здесь была деревянная обивка, было нормальное состояние. Пришлось все сорвать, ведь все разбухло, линолеум, дерево. Здесь проводка, пришлось вызвать электрика, потому что сырая стена, счетчик, и здесь уже плавилась проводка, коротило. Несущая стена, она вся мокрая, это уже опасно, и неизвестно, чем это все закончится», - рассказывает местная жительница Оксана Выговская.
Женщина говорит: еще в начале августа жители дома обращались с официальным письмом в ЖЭК №5, чтобы тот наконец навел порядок и заменил гнилые трубы водосточной системы. Однако после так называемых ремонтов коммунальщиков, говорит Оксана, лучше не стало.
«Мы писали заявления в ЖЭК и 7 августа подавали на начальника ЖЭКа с подписями жителей. Реакции особой не было. Мы сегодня утром обратились в ЖЭК, они сказали, что все сделали, все отремонтировали, как оказывается, но отремонтировали таким образом, что все пошло мне напрямую в квартиру», - сетует житомирянка.
Сами же коммунальщики кивают на погодные условия и оправдываются: делают все возможное и обещают за неделю все починить.
«В курсе всей ситуации. Сейчас люди пошли, подсчитывают материалы, нужно поменять по трубам, именно на пластик. Трубы сгнили. От крыши нет еще трубы около 10 см сверху, если даже перекрыть, оно в щели затечет. В течение следующей недели будет завершен ремонт. Но ЖЭК делает 10% от всей трубы, а сейчас мы будем всю менять за свой счет. Поймите, за один день не сделать, дожди были сильные, и за счет дождей нельзя было бетонировать, поймите. Я все знаю», - говорит директор КП «ВЖРЕП №5» Андрей Кучик.
На вопрос, кто же будет компенсировать пострадавшим жителям убытки, Андрей Кучик заверил: ЖЭК будет делать перерасчеты.
«ЖЭК обязан сделать перерасчет, мы обязаны это сделать, мы за это берем деньги. Мы людям будем делать перерасчеты, пусть обращаются к нам с заявлениями», - отмечает директор КП «ВЖРЕП №5».
Местные жители говорят, если ЖЭК не выполнит своих обещаний, настроены действовать решительно, более того - идти в суд.
Багатоквартирний будинок разом з зливовою системою і т.д. - це спільна суміcна власність власників квартир в будинку, а не ЖЕКа (стаття 382 Цивільного кодексу).
Ось це наглядно показано
https://goo.gl/kE8nEy
ЖЕК, навіть якщо він комунальний як ЖЕК №5, це всього лише комерційна контора, метою якої є отримання прибутку, а не притомний стан вашого будинку. (А по факту це контора яка займається роздоюванням співвласників багатоквартирних будинків).
Ніхто багатоквартирний будинок, крім власників квартир та інших приміщень у ньому, ремонтувати не буде і не зобов'язаний.
Є 3 варіанти як співвласники багатоквартирного будинку можуть управляти своїм будинком.
https://www.facebook.com/igor.skoropad/posts/1021956711204936?__mref=message_bubble
Найкращий варіант це створити ОСББ, хоча б як механізм контролю ЖЕКа.
Щоб збирати кошти за утримання будинку на рахунку свого ОСББ і розраховуватись з ЖЕКом лише по факту виконаних робіт, а не наперед, як зараз. Що спочатку заплати ЖЕКу, а потім спробуй змусити його виконати те, за що ти йому вже заплатив.
https://youtu.be/QkFaJ08hZMM?t=1673
а ось як створити ОСББ
https://youtu.be/_v2FbuwvhdI
Там здається теж народ писав скарги в ЖЕК, міськраду і т.д.
https://youtu.be/gzcqsvy3jlI
Багатоквартирний будинок - це приватна власність власників квартир в ньому, а не комунальна чи державна, щоб його ремонтувати за бюджетний кошт.
Перед руйнацією будинку чи після?
Як мінімум у знайомого в будинку по такій програмі після створення ОСББ в 2016-му замінили каналізацію в підвалі.
https://goo.gl/SsroYx
Правда оскільки програма фінансується за рахунок бюджету, то треба щоб співвласники будинку контролювали якість виконання робіт, або найняли того, хто буде це робити замість них. Інакше якість виконання робіт буде "аби з рук".
Для цього і є сторонні організації - неважливо, як їх назвати. Профільні організації зі своїм штатом працівників, досвідом роботи і налагодженими процесами. Це в ідеалі, звісно. Вони наймаються для надання сервісу і цей сервіс їм оплачується. ЖЕК, керуюча копанія, ООО "ААА", неважливо. В платіжних квитанціях є перелік пунктів, за які вони відповідають. Ремонт ліфтів, утримання комунікацій, прибирання під'їздів і т.д.
Якщо там чогось немає, це окреме питання, але я до цих пір не зрозумів, чому жителі ПОВИННІ утримувати багатоквартинів будинки САМОТУЖКИ у вигляді колгоспу-осбб.
P.S. Щодо ремонту даху/стін/фасаду. Для цього можливо вводити окрему статтю оплати. Наприклад тут (https://inostranno.ru/2013/09/utility-charges-in-czech/) це описано, як "Взнос в фонд ремонта", хоча можу і помилятись.
Є 3 варіанти як співвласники багатоквартирного будинку можуть управляти своїм будинком.
Обирайте
https://www.facebook.com/igor.skoropad/posts/1021956711204936?__mref=message_bubble
Знаю двох голів ОСББ, жоден не має спеціалізованої кваліфікації і жоден не змінював місце роботи. Для бухгалтерії, взаємодії з СОБЕСом і іншої паперової волокіти в одному ОСББ співвласники найняли управляючого. За інші роботи з ним домовляються окремо. Голова ОСББ тримає у себе ключі від рахунку ОСББ і розплачується з виконавцями робіт по факту.
Ліфти обслуговує окрема фірма.
"Вони наймаються для надання сервісу і цей сервіс їм оплачується"
Ну і як? Класний сервіс надає нанятий ЖЕК? Судячи з новини просто "шикарний".
Інше ОСББ співвласники поки використовують, як механізм контролю ЖЕКа.
Ну а на рахунок Чехії, то там наскільки я чув трошки інша ситуація ніж у нас, там народ приватизовував лише квартири, а весь багатоквартирний будинок, як цілісний майновий компекс переходив у власність ЖЕКа, управляючої компанії.
"Для цього можливо вводити окрему статтю оплати. Наприклад ... як "Взнос в фонд ремонта"
Де Ви збираєтесь збирати ці кошти? На рахунку приватної управляючої компанії?
А потім вона об'явить банкурутство і гроші тю-тю?
Тобто з кожної гривні на податки піде десь 1/3.
Це ОСББ може без податків збирати гроші на своєму рахунку, бо ОСББ - це неприбуткова організація.