Живой Журнал

Главная » Новости » Город » 2018 » Август » 21 » 16:16:36

Житомир стал на шаг ближе к объединению с Вересами

21 Августа 2018, 16:16:36 3150 10 Ошибка?Ошибка в тексте?
Выдели слово мышкой
и нажми Ctrl+Enter
Житомир стал на шаг ближе к объединению с Вересами

Сегодня, 21 августа, 32 депутата Житомирского городского совета проголосовали за принятие проекта решения о добровольном присоединении территориальной громады села Вересы к территориальной громаде города Житомира.

В решении, в частности, говорится: 
  • Присоединить территориальную громаду села Вересы Житомирского района Житомирской области к территориальной громаде города Житомира и образовать в результате добровольного присоединения Житомирскую городскую объединенную территориальную громаду. 
  • Определить план организационных мероприятий по добровольному присоединению территориальной громады села Вересы согласно приложению. 
  • Поручить исполнительным органам Житомирского городского совета организовать мероприятия по реорганизации Вересовского сельского совета и его исполнительного комитета.

Житомирский городской голова Сергей Сухомлин сообщил, что принятие этого решения необходимо для направления документа к Житомирской областной администрации и начала процесса объединения.

Меморандум о добровольном объединении территориальной громады села Вересы и города Житомира будет рассматриваться на следующей сессии Житомирского городского совета после рассмотрения депутатскими комиссиями.

Как сообщал «ЖЖ», после присоединения села Вересы к Житомиру городской совет обещает отремонтировать дорогу к селу, школу и выдавать «Карточки житомирянина» жителям сельсовета. Фотопрогулка по селу Вересы доступна по ссылке.


Тэги: Житомир, ОТГ, Вересы, горсовет
Комментариев: 9
Cobalt
1 Cobalt (Cobalt)   • 19:01:16, 21 Августа 2018 [Материал]

ПроголосовалО 32 депутата. Теперь Вересивська земля оскудеет на 32 земельных участка как минимум.
yulyayulya
2 Юлия (yulyayulya)   • 22:00:10, 21 Августа 2018 [Материал]

Люблять наші журналісти давати назви статей так , щоб вводити людей в оману. Територія Житомира не розширюється. Вереси не стають Житомиром. Пояснюю також людині що з фейсбуку написала коментар. Для того, щоб розширити межі міста потрібне відповідне рішення Верховної ради. Тоді частина іншого населеного пункту чи й весь зникає з адміністративної карти України. А межі Житомира збільшуються. Люди змінюють адресу на міську, та прописку. В даному випадку створюється об'єднана територіальна громада (ОТГ). Вереси залишаються Вересами. Житомир Житомиром. Ні адреса, ні прописка не змінюється. Просто ці два населені пункти матимуть один бюджет. Одну місцеву владу. Як би в різних комунальних закладах лікарнях, школах і т.д. Житомира не матимуть претензій до Вересівських зжителів. Навіть до запровадження ОТГ в Україні в сільській місцевості далеко не кожне село мало свою сільську раду. Бувало на декілька сіл одна. І нічого тут екстраординарного не створюється.
viewer
4 Name Surname (viewer)   • 22:37:46, 21 Августа 2018 [Материал]

Наскільки я Вас зрозумів, у Вересах тепер не будуть обирати сільського голову і депутатів сільради, жителі Вересів будуть разом з Житомиром обирати житомирську міськраду і мера Житомира. А житомирська міськрада відповідно тепер буде приймати рішення щодо комунального майна Вересів. Правильно?
yulyayulya
5 Юлия (yulyayulya)   • 23:25:46, 21 Августа 2018 [Материал]

Так правильно. Мають пройти вибори та обраний голова ОТГ. Нова ОТГ так і називатиметься Житомирською міською радою. Та новий голова - міським головою, мером. Який керуватиме і Житомиром і Вересами. У Вересах буде староста. От не цікавилась чи він призначається чи теж обирається. Всім комунальним майном і Житомира і Вересів розпоряжатиметься міська рада. Теж особо не цікавилась, чи залишаться ті ж депутати з міськради. Чи разом з головою обиратимуться і заново депутати для ОТГ.
viewer
6 Name Surname (viewer)   • 23:27:01, 21 Августа 2018 [Материал]

Дякую за відповідь.
viewer
7 Name Surname (viewer)   • 23:36:47, 21 Августа 2018 [Материал]

Але для мене все одно загадка, навіщо депутати сільради Вересів проголосували за вступ в ОТГ з Житомиром. Невже їм не краще було би окремо?
yulyayulya
8 Юлия (yulyayulya)   • 06:37:38, 22 Августа 2018 [Материал]

Для новостворених ОТГ з державного бюджету перший рік даються величезні кошти підйомних. Для розвитку інфраструктури. Окрема сільська чи міська рада таких ніколи не отримає. Навіть при нашій тотальній корупції та відкатах щось залишається і на непоганий ремонт шкіл, лікарень, доріг. Але звісно основна маса осідає в головному населеному пункті ОТГ. З однієї сторони Вереси маленькі. І шансів бути центром ОТГ у них немає. З іншої, ну не знаю чим їх Сухомлин уговорив. Крім того потім для ОТГ, трохи по іншому ніж для звичайних сільських, міських рад іде розподіл надходжень від всяких податків, зборів. Більший відсоток припадає.
yulyayulya
3 Юлия (yulyayulya)   • 22:03:38, 21 Августа 2018 [Материал]

Щодо того чому не приєднуються Зарічани, Глибочиця, Оліївка, Тетерівка - не хочуть то й не приєднуються. Вони там самі собі з меншими селами постворювали ОТГ. Та й самі гроші ділять. Їм і так добре. Одні Вереси під Житомир лягли.
Cobalt
9 Cobalt (Cobalt)   • 21:07:53, 22 Августа 2018 [Материал]

"...Зарічани, Глибочиця, Оліївка, Тетерівка - не хочуть то й не приєднуються. Та й самі гроші ділять..."
А Вересы теперь будут делиться? ;-)
Объявление на ЖЖ инфо:

Новости по теме: