В неділю 3-го листопада Державний академічний Волинський народний хор виступить з ювілейним концертом у Житомирі.
Майже 80 артистів на сцені житомирського драмтеатру зіграють великий концерт до дня утворення Волинського народного хору.
Довідка
Державний академічний Волинський народний хор був створений у місті Луцьку при Волинській обласній філармонії в 1978 році.
За роки свого існування Волинським народним хором було проведено більше 3000 концертів як в Україні, так і за її межами. З 1978 по 1991 рік гастролі колективу відбулися в Росії, Казахстані, Узбекистані, Грузії, Естонії, Латвії, Литві, Азербайджані. З 1991 року постійними стали концерти Волинського народного хору за кордоном. Так, зокрема, гастролі відбувалися в Нідерландах (1992 р.), Греції (1993 р.), Німеччині (1994 р.), Естонії (1996 р.), Австрії (1997 р.), Італії (1998 р.), Білорусі (2001 р.), Литві (2003 р.), майже у всіх найбільших містах Польщі (1995-2009 рр.)
З великим успіхом пройшли концерти Волинського народного хору в найкращих концертних залах Канади та США в 1999 та 2006 роках. Артистам аплодували жителі Торонто, Оттави, Монреаля, Баффало, Кінгстона, Детройта, Чикаго та інших міст Північної Америки. Волинський народний хор є також частим гостем столиці України як під час участі в мистецьких акціях, так і з сольними концертами в Національному Палаці культури «Україна», останній з яких відбувся у травні 2009 року.
Репертуар
Сьогодні репертуарна палітра колективу дуже різноманітна. Це близько 200 пісень, оркестрових номерів, танців та вокально-хореографічних композицій, більшість з яких були зроблені і вперше виконані саме Волинським народним хором. Творчим кредо художнього керівника колективу та керівництва балету і оркестру є постійне збагачення репертуару фольклорним надбанням Волині, пошук нових форм і методів його сценічного втілення через органічне поєднання народної інструментальної музики, співу і танцю, використовуючи традиційну і сучасну манери обробки та виконання народної пісні. Не випадково репертуар Волинського народного хору став сьогодні джерелом народної пісенної творчості, з якого повною мірою поповнюють свої програми багато аматорських та професійних колективів України.