ЖЖ інфо » Статті » Юмор, Прес-релізи, Місто, Україна |
Як пише Газета.юа, "народний депутат від Партії регіонів, керівник публічної виборчої кампанії в Житомирській області Сергій Рижук вважає, що текст гімну України не відповідає високим цілям будівництва і розвитку української держави.
Про це він сказав на 18 партконференції організації ПР Житомирської області 9 жовтня.
"Зараз, коли починали конференцію. Гімн, і я навіть злякався: думаю, буде музика, або будуть слова? Добре, що тільки музика. Ну, знайдіть з 200 країн світу хоч один гімн, де починається ода державі, ода процвітанню і розцвіту, братерству, радості і щастю – починається зі слів про смерть? А далі – про ворогів, а далі, що ми запануєм: над ким? З ким? Що? Дупа світиться! Що ти пануєш!? Ще в 1898 році поет Борис Грінченко написав відповідь Чубинському, який там по пьяні, увечері в селі Чубинському написав за годину слова для такого гімну. Для себе написав:
Ще не вмерла Україна, але може вмерти
Ви самі її ледачі ведете до смерті
У 1898 році Грінченко дав відповідь, а ми не змогли.
Я як недавно прочитав слова гімну Білорусі і зрозумів, чому Білорусь сьогодні процвітає. Там тільки про те, що ми брати, обнімемося, зробимо, що тільки робота, тільки ми – хочеться жити, хочеться рости і не гнутися.
Ідеологія із самого початку, починаючи з гімну, неправильна, нікчемна. Вона веде і пхає нас до ями, а не до прогресу і процвітання.
За нами люди підуть і підуть, оскільки маємо прагматичну економічну політику. Ми розраховуємо на робочий клас, на трудове, підкреслюю, а не безробітне, вже навіть селянство, на розумну дуже інтелігенцію, яка теж хоче, щоб демократія – це була система законів, порядку, організованості, дисципліни і пошани людини людиною, а не брутальності...", – заявив Рижук".
Виктора Федоровича опять подставили. На этот раз ему подсунули гимн с мелодией, содранной у известного итальянского композитора. Похоже, в этой кампании штаб Януковича избрал ту же стратегию, что и в 2004 г., – тупо копировать наработки политтехнологов основного оппонента. Помнится, в 2004-м "Регионы" копировали все, что было у Ющенко, – от цветных ленточек до майдана, только синего и на Европейской площади. Сейчас эта тенденция только проклевывается – у Тимошенко "вона працює", а у Януковича "запрацює Україна", но ведь и кампания только начинается.
На днях штаб ВФЯ снова собезьянничал. История начинается с того, что в конце сентября в Ривном партия "Батьківщина" праздновала 10-летие. Там же автор и исполнитель Сашко Невже представил однопартийцам песню "Юля-Тигрюля" (к написанию песни подтолкнул подарок премьеру тигренок-альбинос, которому дали кличку Тигрюля). Броская мелодия и оптимистичный текст понравились ривненчанам, и они послали песню в Киев как гимн Тимошенко.
Люди Януковича откреативили три недели спустя: ровно столько понадобилось штабу кандидата, чтобы найти халтурщиков, а тем – чтобы написать шедевр. И вот песня "Лидер" представлена в Одессе в присутствии самого ВФЯ. Автором слов и музыки стал финалист первой украинской "Фабрики звезд" Евгений Толочный, исполнил гимн Виталий Галай, группа "Сахар".
У кого есть доступ к Сети, прослушать файл можно на "Украинской правде" в конце статьи "Януковичу написали гимн" за 9 октября, – и чуть не прослезился. Особенно пробрало место, где юный голос поет: "...бо в нас є лідер, надія одна, змінить життя людей сила його ідей..." Но потом меня, старого любителя музыки, что-то насторожило. Точнее, то, что я где-то это уже слышал. Подозрения подтвердились: мелодия "Лидера" нота в ноту совпадает с песней Тото Кутуньо Ti Amo в исполнении Умберто Тоцци. Для недоверчивых: прослушать Ti Amo можно на портале YouTub. Для этого нужно набить в строку поиска название песни и имя исполнителя.
"Я думаю, що мій колега прекрасно знається на агропромисловому комплексі в якому багато що потрібно міняти, але питання гімну потрібно залишити професіоналам широкого профілю. Особисто я противник того, щоб міняти гімни і національні символи". Таку думку висловила ІМК народний депутат України від фракції Партії регіонів Ганна Герман, коментуючи слова свого колеги по фракції Сергія Рижука стосовно того, що гімн України несе неправильну ідеологію.
"Я вважаю, що в гімні України не так важливі слова і мелодія, а важлива традиція. Важливо, що багато поколінь українців боролося за незалежність України з цим гімном на вустах. Ми повинні мати історію, її нерозривність, яка повинна передаватися з покоління в покоління, як великий національний скарб. Це точно так, як і з гімном ПР. Коли я почула його перший раз, я подумала, що могло б бути щось і посильніше, але коли я з цим гімном пережила перемоги, поразки, опозицію, переслідування, мені ці слова і мелодія стали дуже близькі і дороги. Я б не хотіла зараз його міняти навіть якщо б хтось написав в сто разів кращі слова і мелодію", – резюмувала Г.Герман.
Автор: Тарас Березовець, Політтехнолог, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
http://blogs.pravda.com.ua/authors/berezovets/