Живий Журнал
 
ЖЖ інфо » Статті » Україна

Куниця лісова: життя, звички та роль у лісових екосистемах України

Автор: Марія Прокопенко, 29.07.2024, 10:55:01 Куниця лісова: життя, звички та роль у лісових екосистемах України
Лісова куниця, або ж соснова куниця, є типовим мешканцем українських лісів. Ця граціозна тварина відома своєю швидкістю, спритністю та чудовою здатністю до виживання у різних умовах.

Місця Проживання

Лісова куниця (Martes martes) розповсюджена по всій Україні, переважно у зрілих хвойних та змішаних лісах, детальніше читайте перейдіть на посилання https://agrodream.com.ua/lisova-kunicya.html. Самці куниць захищають територію площею від 2,6 до 7,8 км.2. Вони патрулюють свої володіння, полюючи на здобич протягом 8-10 днів. Самці не допускають інших самців на свою територію, проте толерантно ставляться до кількох самок, території яких можуть перетинатися з їхніми.

Зовнішній Вигляд

Лісова куниця - довга і струнка тварина з родини куницевих. Довжина тіла самців становить від 360 до 450 мм, а хвіст додає ще 150-230 мм. Вага самців варіюється від 470 до 1300 г. Самки дещо менші: довжина їхнього тіла складає 320-400 мм, а вага - від 280 до 850 г. Голова куниці широка, звужується до гострого носа, очі великі й чорні, а вуха закруглені, як у кота. Її хутро - довге, блискуче і шовковисте. Голова сіра, ноги і хвіст дуже темно-коричневі або чорні, на грудях є пляма кремового кольору, а спина світло-коричнева.

Харчування

Завдяки високому метаболізму куниця часто полює. Її раціон складається переважно з дрібних ссавців, таких як білки та гризуни. Вона також полює на птахів, їсть фрукти, горіхи, комах і навіть падло. Лісова куниця є агресивним хижаком і може вбивати більших тварин, таких як зайці-русаки та бабаки.

Розмноження

Куниця веде самотній спосіб життя, за винятком періоду розмноження. Шлюбний період триває з червня по серпень, і самці можуть розмножуватися з кількома самками. Після вагітності, яка триває близько дев'яти місяців, самки народжують 1-5 малят наприкінці березня - на початку квітня. Маля швидко ростуть і досягають дорослого розміру у віці 4-5 місяців.

Тривалість Життя

У неволі лісова куниця може жити до 17 років, але у дикій природі її життя рідко перевищує 9 років. Молоді куниці часто стають жертвами хижаків, таких як вовки або сови, тоді як дорослі особини захищені своєю швидкістю та спритністю.

Цікаві Факти

Популяція куниць значно зменшилась у кінці 1800-х - 1940-х роках через активне полювання та втрату середовища існування. Зараз завдяки заходам з охорони природи, реінтродукції куниць та обмеженню заготівлі хутра їхня популяція покращилась.

Лісові куниці відіграють важливу роль в екосистемі українських лісів, контролюючи популяції дрібних ссавців та підтримуючи баланс у природі. Їхня присутність свідчить про здоров'я та різноманітність лісових екосистем. Завітайте на наш агропортал AGRODREAM, де ви зможете найти цікаву і корисну інформацію!

Автор: Марія Прокопенко, редактор рубрики "Україна" на ЖЖ.info


Україна | 29.07.2024 | Переглядів: 342 | куниця, україна, тваринний світ

Читайте також на цю тему: