Журнал Житомир инфо

УКР | РУС        Сегодня: Воскресенье, 11 Апреля 2021    09:46:20
Главная » Новости » Житомир » Город » 2011 » Апрель » 6 » 11:08:34

Народные депутаты требуют отмены решения облсовета о вывешивании красных флагов на 9 мая

06 Апреля 2011, 11:08:34 5404 91

Народные депутаты требуют отмены решения облсовета о вывешивании красных флагов на 9 мая Бывший мэр Житомира Виталий Мельничук, требует отмены решения Житомирского облсовета о вывешивании красных советских флагов на День Победы в Житомире.

Напомним, депутаты Житомирского областного совета на своем сессионном заседании 17 марта 2011 приняли решение об установке 9 мая Красных флагов над всеми государственными учреждениями области, что стало предметом всеукраинского обсуждения.

Виталий Мельничук, экс-депутат Житомирского облсовета Яков Зайко и депутат Житомирского горсовета Александр Сугоняко вместе с ещё 14 депутатами Верховной Рады Украины подписали Открытое письмо к Президенту Украины, Премьер-министру Украины, Председателю Верховной Рады Украины, народным депутатам Украины и депутатам Житомирского облсовета с требованием отмены решения Житомирского облсовета.

"Шутники Житомирского областного совета решили своим решением вернуть прошлое с красными флагами. Они, видимо, забыли, что под этими флагами была уничтожена независимость Украины в начале ХХ века, под ними разрушали веру и убивали священников, убивали «кулаков» и проводили коллективизацию, уничтожение украинской интеллигенции, затем голодомор. Под ними вели войну против борцов за независимость Украины в 40-х - 50-х годах. Под ними строили нам Чернобыль.... Под этими флагами коммунистической диктатурой были уничтожены десятки миллионов невинных жизней." - говорится в письме.


Напомним, две недели назад, Львовский Народный Рух осудил Житомирский облсовет за красные советские флаги на 9 мая.

Позже, многие жители области обратились к депутатам отменить решение сессии областного совета по празднованию Дня Победы под красными советскими флагами.ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Президенту України,
Прем’єр-міністру України,
Голові Верховної Ради України,
народним депутатам України,
депутатам Житомирської обласної ради

Депутати Житомирської обласної ради на своєму сесійному засіданні 17 березня 2011 року прийняли рішення щодо встановлення 9 травня червоних прапорів над всіма державними установами області, що стало предметом загальноукраїнського обговорення.

Як представники українського народу у вищому законодавчому органі, у різний час обрані громадянами України, розцінюємо реанімацію на державному чи місцевому рівнях символів комуністичної імперської держави, що "канула в лету”, як пропаганду сталінізму, прирівняного світовою спільнотою у своїх злочинах до нацизму. Вважаємо, свідомо чи несвідомо, акція Житомирської облради спрямована на розхитування основ державної незалежності України, у зв’язку з чим нагадаємо деякі, сьогодні вже загальновідомі історичні факти.

Збройне повалення країнами антигітлерівської коаліції фашистського режиму в Німеччині стало початком саморуйнування і комуністичної диктатури в СРСР. Фашизм і комунізм, які впродовж більшості років Другої світової війни сприймалися ледь не антагоністами, з відстані наступних десятиріч були визнані людством політичними близнюками.

Під оспіваним культом «переможного» червоного прапора, підсиленого культом «непереможного» Сталіна, влада комуністичної імперії чинила злочини світових масштабів. Сталінізм моделював свою світобудову на рівні злодії.

Перемігши своїх партійних опонентів на початку 30-х років ХХ ст. і знищивши їх як альтернативу своєму всевладдю, Сталін 1933 року сприяв приходу до влади в Німеччині Адольфа Гітлера. В ті ж 30-ті роки німецькі пілоти і танкісти проходили бойову школу на базах Червоної Армії. 1939 року Сталін «благословив» пакт Молотова-Ріббентропа, підписав з фашистською Німеччиною договір про дружбу і впродовж 1939-1941 років забезпечував Гітлера залізною рудою, підгодовував зерном. Радянський червоний прапор із зіркою майорів поруч із такого ж кольору нацистським прапором із свастикою на спільному військовому параді у вересні 1939 року в Бресті…

Минулі повальні репресії партійної влади під червоним прапором, скеровувалися проти українського національно-визвольного руху, який в Україні поруч із іншими достойниками духовно потужно уособлював житомирянин світлої пам'яті Євген Концевич.

«Красное знамя» в історії навіки залишиться комуністичним і кривавим, тому безчесно і злочинно спекулювати на окремих вирваних її моментах.

Народжені після розвалу комуністичної імперії незалежні держави, у тому числі й Україна, здавалось би, підвели риску під жахливим історичним експериментом.

Сучасні спроби реанімації будь-яких форм чи символів сталінізму (навіть в одній чи кількох окремо взятих областях України) є свідомими провокаціями, скерованими на дискредитацію Української держави в очах світової спільноти. З іншого боку, такі спроби проявляють колоніальне, несамостійне мислення, прадавню хворобу відомої частини українського суспільства підлягти якійсь метрополії і відкривають шлях до підриву впродовж століть вибореної незалежності.

В епіцентрі колишнього фашистського режиму – в Берліні нещодавно якійсь «жартівник» заліз на дах приміщення, де колись знаходився Рейхстаг, і за прикладом Гітлера викинув уперед руку. Миттєво з’явився представник правоохоронних органів і заарештував недоумкуватого гравця на шахівниці жахливого минулого.

Жартівники Житомирської обласної ради вирішили своїм рішенням повернути минуле з червоними прапорами. Вони, мабуть, забули, що під цими прапорами була знищена незалежність України на початку ХХ століття, під ними руйнували віру і вбивали священиків, вбивали «куркулів» і проводили спочатку колективізацію, знищення української інтелігенції, потім голодомор. Під ними вели війну проти борців за незалежність України в 40-х – 50-х роках. Під ними будували нам Чорнобиль, 25-ті роковини якого будуть в ці дні. Під цими прапорами комуністичною диктатурою були знищені десятки мільйонів невинних життів.

І це все вилетіло з голів депутатів Житомирської обласної ради? Вони не мають елементарного знання історії як свого міста, так і всієї України в складі комуністичної імперії? Чи це спроба комуністичного реваншу тих, хто служить господарям з сусідньої держави? Це пробний камінь?

Україна повільно, день за днем, стає на шлях відродження природної для українців народної добродії. Наші сучасники – українські добродії непомітно творять українську духовну революцію, становий хребет майбутньої справжньої самостійної України, що знає Творця, України, яка зорієнтована на людину. Вона змиє зі свого шляху непотріб минулого.

Це такий грандіозний масштаб відновлення, в просторі якого є місце для добродії всім на українській землі – і тим, хто сьогодні при владі, і тим, хто поза владою, і «лівим» і «правим». Мова про первинну людську основу (поза будь-якими партійними обмеженнями) життєвої дії на користь людям. А гра з прапорами зниклої держави житомирських жартівників звучить по-містечковому куцо і принизливо для міста Житомира з його давніми духовними традиціями.

Для того, щоб забезпечити гідну старість, незалежно від партійної орієнтації, усім ветеранам Другої світової війни, які проживають в Житомирській області, як і в усій Україні, потрібно прийняти узгоджені рішення за участю всіх владних структур, в тому числі місцевого-обласного рівня, скерувати людський і державний потенціал на визволення ветеранів із полону злиднів та владної неуваги до них. Поважним ветеранам вже за 85 років, їх дуже мало залишилося. І такою добродією теж утверджувалася би самостійність України. Сьогодні потрібно йти шляхом єднання України на власних засадах добродії. Тоді, як шлях запропонований житомирськими депутатами, – шлях зла і конфронтації, небезпечний шлях.

Вимагаємо відміни згаданого рішення Житомирської обласної ради і недопущення подібних рішень, на якому б рівні вони не приймались. 


Народний депутат України 1-го скликання і депутат Житомирської обласної Ради 1990 – 1994 рр. Яків Зайко

Народний депутат України 1-го скликання 1990-1994рр. і Житомирський міський голова 1990 – 1992 рр. Віталій Мельничук

Народний депутат України 1-го скликання і депутат Житомирської міської Ради 1990 -1994 рр. Олександр Сугоняко
Тэги: Сугоняко, Мельничук, Житомир, день победы, флаг

Новости партнеров
Комментариев: 91
wizard
1 Дмитрий Александрович (wizard)   • 11:16:07, 06 Апреля 2011 [Материал]

а йух ему не мясо?!
Crespito
2 Hernan (Crespito)   • 11:17:22, 06 Апреля 2011 [Материал]

А народ который воевал под этим флагом невсчет?:)
У всех аргументы про сталина почему-то
Half_baked
4 Half baked (Half_baked)   • 11:20:39, 06 Апреля 2011 [Материал]

Народ который воевал и при Союзе был не в счёт. И отношение своё к ветеранам мы уже давно показали, а сейчас хотим красной тряпкой " грехи замолить"
telefon
3 джавахарлал нюру (telefon)   • 11:18:12, 06 Апреля 2011 [Материал]

Только вчера в Верховной Раде прозвучала фраза, в которой близко к тексту говорится:
Советскую власть благодарю за то, что научила всех читать. Но она сделала ошибку, научив всех писать....
Я бы добавил: Особенно, бывших депутатов ВРУ.
Юрко
8 Юрій Градовський (Юрко)   • 11:35:05, 06 Апреля 2011 [Материал]

Невже Ви щиро вважаєте, що УНР не навчала б людей грамоти?
telefon
9 джавахарлал нюру (telefon)   • 11:36:50, 06 Апреля 2011 [Материал]

Не вважаю.
Юрко
10 Юрій Градовський (Юрко)   • 11:43:45, 06 Апреля 2011 [Материал]

То для чого це писати? Будь-яка влада тоді мала дати людям освіту - саме від кольору влади це мало залежало. Але в моменті підтримки населення та окупації УНР мало велику ролю.
telefon
12 джавахарлал нюру (telefon)   • 11:47:01, 06 Апреля 2011 [Материал]

Без обиды, но человеку без чувства юмора я не могу объяснить, что такое юмор.
Юрко
16 Юрій Градовський (Юрко)   • 11:53:28, 06 Апреля 2011 [Материал]

Це Ви вважаєте "юмор"?
lisi4kaG
5 Галина (lisi4kaG)   • 11:24:42, 06 Апреля 2011 [Материал]

Клоун))))) Одним словом -:(БЫВШИЙ(-:
Пакистанец
6 Виктор (Пакистанец)   • 11:25:40, 06 Апреля 2011 [Материал]

Сколько будут эти горе-политики, оказавшиеся на обочине политической жизни, заявлять о себе, уже давно присыпанных пылью, такими заявлениями? Разве они умирали за победу над фашистами? Они рисковали жизнями ради будущих поколений? Они не имеют права указывать ветеранам!Кучка мелких лузеров!
Юрко
7 Юрій Градовський (Юрко)   • 11:31:23, 06 Апреля 2011 [Материал]

Пане Вікторе. Вони ветеранів шанують. А вказують окупаційній зграї, яка зараз керує.
telefon
11 джавахарлал нюру (telefon)   • 11:44:33, 06 Апреля 2011 [Материал]

Уважаемый Юрко!
Вот я - старый, больной, безработный. Надо мной из начальства - жена и Бог.
Сижу на ЖЖ, т.к. это помогает мне избежать дефицита общения.
А вот у Вас откуда столько времени на клавиши давить?
Или это у Вас партийное задание? Вы функционер?
Как на духу!?
Юрко
14 Юрій Градовський (Юрко)   • 11:49:16, 06 Апреля 2011 [Материал]

В мене стільки ж керівництва, як і Вас. Жодних партійних завдань такого типу не маю і навпаки - партії не дуже подобається ця моя "діяльність". Що таке "функционер"?
telefon
18 джавахарлал нюру (telefon)   • 12:12:19, 06 Апреля 2011 [Материал]

функционер - это "Толковый словарь русского языка Ушакова
Функционер
ФУНКЦИОНЕ'Р, а, м. (нов. загр.).
Лицо, выполняющее какие-н. определенные функции в общественной организации, аппарате."
Юрко
31 Юрій Градовський (Юрко)   • 13:18:56, 06 Апреля 2011 [Материал]

Так, якщо виходити з тлумачень цього словника - функціонер.
Passionar
13 Дмитрий (Passionar)   • 11:48:57, 06 Апреля 2011 [Материал]

Господа политические трупы - Историю не перепишешь! Мой дед - Герой Советского Союза лежит в украинской земле под красным флагом - флагом Победы - погибший, освобождая Родину от коричневой чумы.

В отличии от вас мы помним и чтим подвиг наших предков БЕЗ передергиваний и пустых додумываний.

Что касается Сугоняко, то в свое время в пединституте он пел СОВСЕМ иные речи. Позорище!!!

Half_baked
15 Half baked (Half_baked)   • 11:53:01, 06 Апреля 2011 [Материал]

Все мы пели в своё время другие речи . Но то время прошло( не для всех правда)некоторые эти речи и сейчас поют как зачарованные .
Сугоняко -- респект!!!
telefon
21 джавахарлал нюру (telefon)   • 12:17:26, 06 Апреля 2011 [Материал]

Не было б в країні таких моральных перевёртышей, наша жизнь была бы спокойней, чище и лучше.
А то первый Президент Украины отвечал в ней за чистоту политической линии в КПСС. Что можно сказать о его моральности? Ох!.
Forte
23 Forte (Forte)   • 12:38:21, 06 Апреля 2011 [Материал]

Перестроиться несложно,
только вот ведь в чем беда -
перестроить можно рожу,
ну а душу - никогда... )

Тальков, если вдруг кто не узнал.

one
24 Один Житомирянин (one)   • 12:49:33, 06 Апреля 2011 [Материал]

Антисоветчика цитируете? ;)

UPD Аж три минуса влепили

"Листая страую тетрадь
Расстреляного генерала
Я четно силился понять
Как ты смогла себя отдать
На растерзание вандалам"

Это отрывок из песни "Россия". Конечно, Тальков ни разу не антисоветчик. Минусаторы такие минусаторы))

telefon
32 джавахарлал нюру (telefon)   • 13:43:05, 06 Апреля 2011 [Материал]

Я не минусовал.
Один, речь-то здесь не о Талькове...
one
34 Один Житомирянин (one)   • 13:52:21, 06 Апреля 2011 [Материал]

Forte в одном топике признавалась в любви к триэсерии, а стараниями всякоразных тальковых триэсерия и развалилась... )
Forte
36 Forte (Forte)   • 13:57:14, 06 Апреля 2011 [Материал]

Не надо ля-ля : )
Я говорила только о том, что в СССР были и хорошие вещи. Предпочитаю, знаете ли, хранить в памяти нечто светлое...)
one
38 Один Житомирянин (one)   • 14:03:11, 06 Апреля 2011 [Материал]

Помню-помню, любера и все такое..))
telefon
55 джавахарлал нюру (telefon)   • 19:21:44, 06 Апреля 2011 [Материал]

Согласен с Вами. О Союзе у меня только самые добрые воспоминания. По большому счёту.
Forte
35 Forte (Forte)   • 13:53:08, 06 Апреля 2011 [Материал]

One, мне не зазорно - я в компартии, комсомоле и пионерии не состояла ни одного дня)
И речь действительно не о Талькове. Речь о лицемерии )
one
39 Один Житомирянин (one)   • 14:04:24, 06 Апреля 2011 [Материал]

О лицемерии прочтите мой коммент под номером 37 и, по-возможности ответьте, если не затруднит.
jakudza
17 jakudza (jakudza)   • 11:54:52, 06 Апреля 2011 [Материал]

Бред какой-то.. День Победы надо праздновать со знаменем победы, либо не праздновать вовсе. Можно рядом с красным - повесить жёлтоголубой, но знамя победы должно быть полюбому.
viking62
25 viking (viking62)   • 12:56:23, 06 Апреля 2011 [Материал]

Согласен на все сто! Иначе зачем тогда вообще праздновать!
one
28 Один Житомирянин (one)   • 13:10:33, 06 Апреля 2011 [Материал]

Раз в год вспоминаете?
коррупционер
19 владимир (коррупционер)   • 12:13:23, 06 Апреля 2011 [Материал]

вы что без красного флага не станете праздновать день победы и чтить погибших....красный флаг это не символ..это фетиш.....
это все равно что рекламируют минеральную воду...если бы небыло рекламы...я неуверен что вы прекратили бы пить воду...при чем здесь красный флаг на флагштоках госучреждений....

демагоги епть.

3DSchuminator
20 Michael Schumacher (3DSchuminator)   • 12:17:12, 06 Апреля 2011 [Материал]

Азиат, просыпайся давай, в интернете кто-то не прав :)))
Half_baked
22 Half baked (Half_baked)   • 12:18:36, 06 Апреля 2011 [Материал]

Не буди ЛИХО...
sax
26 sax (sax)   • 13:02:06, 06 Апреля 2011 [Материал]

Азиат хочет развязать проигранную войну в Афгане ,т.е взять реванш,не тревожить он очень озабочен.
one
30 Один Житомирянин (one)   • 13:12:57, 06 Апреля 2011 [Материал]

Клавиатурный боевик, йоптить))
1-10 11-18
Полезное объявление:
Читайте ЖЖ.инфо

Новости Житомира по теме:


Горячие новости

Останні новини Житомира

Система Orphus