Сегодня 17:00 в Житомире на площади Королева житомиряне вновь собрались на митинг протеста против языкового законопроекта.
С утра и до наступления митинга напротив городского совета на солнцепеке при +34-35 градусов сидели двое человек, с растянутым баннером, призывающим людей прийти на митинг.
Среди митингующих в палатках уже нет представителей партии Виталия Кличка, хотя в первые дни они стояли вместе со всеми.
Ярким пятном среди палаток митингующих были 2 палатки властвующей партии регионалов. Издалека могло показаться, что регионалы поддерживают митингующих, что само по себе уже звучит абсурдно.
- Мы здесь для информационной поддержки. Мы за украинский язык, нам никто не мешает говорить на украинском, - сказал один из работающих в палатках.
Их соседи оппозиционеры говорят, что представители регионалов пришли только сегодня за пару часов до митинга.
Перед началом митинга оппозиционные силы растянули на руках прямо у входа в облгосадминистрацию большой государственный флаг.
До митинга протестующие подбадривали себя музыкой, одна из звучащих песен была группы «ТИК» «Буде щастя, гуляй, веселись, сегодня Витька при власти!».
На митинге в защиту украинского языка выступали политики, интеллигенция, представители национальных обществ Польши и даже отец Богдан с Св.Михайловского кафедрального собора.
Всеми была принята резолюция с обращением к мэру Дебою, главе облгосадминистрации Рыжуку и главе областного совета Иосифу Запаловскому с требованием созвать внеочередные сессии городского и областного совета, на которых принять обращения к Президенту Украины с требованием ветировать законопроект «Колисниченко-Кивалова».
Также в резолюции есть обращение к Житомирскому областному государственному телевидению, с просьбой выделить эфирное время для освещения позиции представителями общественности города по поводу возможного внедрения законопроекта Кивалова – Колесниченко.
В конце митинг завершился молитвой за Украину «Боже, Украину храни». Буквально через пару минут регионалы начали сворачивать свои палатки.
В политических технологиях даже задействована целая семья – дедушка, бабушка и внук на вид лет 5-7, все с «сияющим лицом» раздавали газеты.
17:14
Регионалы выполнили поставленную начальством задачу и сворачивают палатки
Особливо напис на футболці сподобався :)
з.ы. жаль торопился с работы в гости, не заехал. Есть еще наклейки? Хочу на вел и рюкзак
разгадка на фото.
третье фото громкоговорящее...оно все точки расставляет над и....
семейный подряд как говорится...
прибавка к пенсии...
http://s013.radikal.ru/i325/1207/37/51e8f988ada4.jpg
сами то верите в то что за спасибо...
я допускаю что они за идею...
но такая публика неготова защищать идею за спасибо...
хотя я и понимаю этих людей...но не поддерживаю.
сарказм как раз таки доречный...возможно вы меня непоняли...или скорее всего я плохо донес то что хотел сказать...
а знаете...мне нравится что политсилы ушли от украинского дома...
оказывается у нас общественность в состоянии и без политсил самоорганизовыватся...и очень мне по душе что там активное участие принимает группа 1 декабря....
я с трудом представляю себе политика из любого лагеря который позволит себе с ними спорить.
в том то и проблема что полный игнор....
Так що хай не говорять про гроші. Хтось плакати за гроші вміє, але це не той випадок...
Після мітингу дипутати зразу не роз'їхались, а ще десь час(дехто більше) стояли на майдані.
Щодо палаток партії регіонів, то дійсно стояли під-час мітингу і роздавали газети, після ньго складалися.
А депутати були?
Я розумію, що написав неправильно, але я ж не диктант пишу.
Кстати, законопроект участники мероприятия читали, текст хоть был на митинге, чтобы КАЖДЫЙ мог убедиться, ЧТО там написано. Например, в разделе 6.
Ну так что там насчет раздела 6, что скажете, Вы же безусловно читали?
Раздел 6, пункт 1. Желательно по сути, если несложно! )
Розділ 1 стаття 7 пункт 6
Регіональна мова або мова меншини (мови), що відповідає умовам частини третьої цієї статті, використовується на відповідній території України в роботі місцевих органів державної влади, органів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, застосовується і вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах суспільного життя в межах і порядку, що визначаються цим Законом.
Да раздел 6 про вооруженные силы и он перекликается с разделом 1 (Общий раздел). Вот я и обращаю внимание тех, кто выступает против закона (и надеюсь его читали) например, на статью 6. Если еще конкретнее, то пункты 1 и 6. Возражения по ним есть? Вот лично у Вас, без обобщений.
Цитировать закон не надо (а то места мало), он есть у тех, кто его читал и действительно интересуется. )
в статті 6 пункт 6 не обнаружила. може в мене шося не той закон, скачувала його неділю тому, мо які поправки були. хз.
давайте ось так, я сперечатись не буду, бо одній причині. в інці суперечки кожен залишиться при своїй думці.
в законі є речі, які мені дико подобаються, але... в цій бочці меду є пару ложок дуже гіркого дьогтю.
+ мою позицію ще і сформували мої родичі - татари, які вже раді із того, що ні українську, ні російську їм вивчати не доведеться (вони так думають)))) ) вивіски, діловодство, навчання буде проводитись на татарській.
в мене сестра і так українською ледь ледь розмовляє, бо мусить знати. а тут є легальна підстава і того не робити.
далі сперечатись не буду. навіть можливо через те, що переконувати не вмію.
Ок, понял! Хорошо не стоит, тем более, что закон не так плох.
Да, что касается нумерации, то это я по старинке назвал раздел - статьей, а статьи - пунктами )
Но суть от этого не меняется.
Раздел 1, статья 6, пункт 5 .... и так далее )
Да и вообще участвовать в обсуждении подобного рода "постах" (см. ниже) абсолютно нет никакого интереса. Если что будет адекватное - пишите в личку )
Хотя я ее спрашивал, о Разделе 1, статье 6, п. 1 и п. 6.
И не только ее. )
Так что с нумерацией разобрались )
"Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України 23.05.12 надало висновок, що цей законопроект містить чимало вад, які засвідчують необхідність його доопрацювання з урахування висловлених зауважень і пропозицій і рекомендацію, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відправити на доопрацювання".
У висновку Головне науково-експертне управління зазначило, що ОКРЕМІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ №9073 НЕ повною мірою УЗГОДЖУЮТЬСЯ з відповідними положеннями КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ та міжнародних документів, ратифікованих Україною, зокрема, ЄВРОПЕЙСЬКОЮ ХАРТІЄЮ регіональних мов і мов меншин, та рішення Конституційного Суду України від 14.12.99 №10рп/99 у справі про офіційне тлумачення положень ст.10 Конституції України щодо застосування державної мови.
На думку управління, концептуальною вадою законопроекту є те, що у ньому мова розглядається не як одна із найважливіших етнонаціональних ознак, а як територіальна ознака, що не узгоджується з теорією етносу та нації.
У висновку також зазначено, що незважаючи на те, що в Конституції України термін «російська мова» вживається в єдиному контексті з терміном «мови національних меншин України», у законопроекті ПРОСТЕЖУЄТЬСЯ ТЕНДЕНЦІЯ НАДІЛИТИ РОСІЙЬСКУ МОВУ особливим статусом, відмінним від статусу інших мов національних меншин, на які поширюються положення Європейської хартії.
Головне науково-експертне управління звертає увагу на те, що «відсутність чіткості у визначені термінів „у межах території“ і „у межах адміністративно-територіальних одиниць“ призводить до того, що на ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, які діють у межах адміністративно-територіальних одиниць, що мають статусі регіонів, законопроектом покладаються ФУНКЦІЇ ВИЗНАННЯ МОВ РЕГІОНАЛЬНИМИ. До того ж, вживання терміну „регіональні мови“ по відношенню до таких адміністративно-територіальних одиниць як село, селище, місто тощо (пункт четвертий статті 5 законопроекту) є некоректним».
Недосконалим, на думку управління, виглядає запропонований у законопроекті механізм визнання мов регіональними або мовами меншин та застосування до них відповідних заходів (ч. 3-7 ст.7 законопроекту). Передбачені законопроектом 10% і більше кількості чисельності її населення, а в окремих випадках менше 10% населення відповідної території, на якій поширена ця мова, для прийняття відповідними місцевими радами рішення про визнання мови регіональною і використання її на відповідній території, на думку управління, вбачається довільною. До того ж міжнародно-правові акти такого критерію визнання мов регіональною не містять. Зокрема, ЄВРПЕЙСЬКА ХАРТІЯ РЕГІОНАЛЬНИХ МОВ або мов меншин не пов'язує визнання мови регіональною з певним відсотком представників національних меншин у загальному складі населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Нею передбачається здійснення охоронних і заохочувальних заходів, спрямованих на забезпечення використання регіональних мов, і в жодному разі НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ ПРИЙНЯТТЯ ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ РІШЕНЬ про визначення територій використання регіональних мов.
На думку управління, запропонована законопроектом 10%-ва чисельність носіїв регіональної мови для визнання на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць її мови регіональною може призвести до непорозумінь та напруги на мовному ґрунті. Адже межі проживання національних меншин та поширення їх мов не завжди збігаються із межами адміністративно-територіальних одиниць".
Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності дійшов висновку що законопроект «не відповідає положенням Конституції України (ст.10,22,24,92,157), не має фінансово-економічного обґрунтування» і прийняв рішення «РЕКОМЕНДУВАТИ Верховній Раді України ВІДХИЛИТИ зазначений ПРОЕКТ ЗАКОНУ».
У висновку комітету зазначено, що ТЕРМІН "РЕГІОНАЛЬНА МОВА" подекуди ототожнюється з конституційним поняттям «мови національних меншин України», що СУПЕРЕЧИТЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ, яка не містить терміну регіональні мови".
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=41018
Щодо Розділу 6 очевидно ст.29 (а не п.1, якого там в природі не існує) згаданого проекту Закону, то він не нівелює вищевказані у висновках компетентних органах протиріччя та недоопрацювання.
Ваша думка, враховуючи зацитовані мною висновки та пропозиції ГНЕУ та профільного комітету, щодо невідповідності норм, які заявлені у проекті Закону, в т.ч. Європейській хартії та Конституції України, даний проект Закону може бути прийнятим?
Отвечаю на Ваш вопрос - да проект может быть принят.
Вполне возможно и с учетом поправок (если они будут учтены).
Система ответом на ЖЖ в постах не совсем удобна, поэтому данные простыни выше быстро убивают суть вопрос-ответ.
Тобто через висновки компетентних органів, в угоду політичній кон'юнктурі, ви вважаєте за доцільне, переступити? Як і через запропоновані поправки??
Я з цим КАТЕГОРИЧНО не погоджуюсь.
МІНУСунам: звичайно, можна НАПЛЮВАТИ на недотримання процедури ухвалення законопроекту (ЗУ "Про регламент ВРУ") і думку фахівців, та ухвалити черговий НЕДОЛУГИЙ закон, який не буде ані виконуватись, ані відповідати здоровому глузді. Але навіщо цим "непорозумінням" у вигляді проекту "Закону", збурювати суспільство? Невже нагальніших проблем у державі немає??
Цитую: "Всеми была принята резолюция с обращением к мэру Дебою, главе облгосадминистрации Рыжуку и главе областного совета Иосифу Запаловскому с требованием созвать внеочередные сессии городского и областного совета, на которых принять обращения к Президенту Украины с требованием ВЕТИРОВАТЬ законопроект «Колисниченко-Кивалова».
Ты хоть в курсе, за что голосовал?
Те, що ти не хочеш відповідати на прямі запитання, може означати одне: ти є тролем!