
Наше майбутнє безпосередньо залежить від уміння розбиратись у тому, на що ми раніше особливо не звертали уваги. Наприклад, на те, де зберігати свої гроші, як з ними поводитись, як їх змусити працювати.
Банкрутство більше 40 приватних банків змушує багато чого переосмислити. Якщо раніше ми вибирали банк за невиправдано завищеними відсотковими ставками, то зараз усе інакше. Багато из тех, хто шукав банк за таким критерієм, зараз стоять у чергах і намагаються повернути свої гроші.
Наслідки такої наївності та фінансової нерозбірливості дуже сумні. Як для окремих людей, так і для всієї країни. Страждають сім'ї, рівень довіри до банків катастрофічно знижується. Люди ховають гроші під матраци, через що згортаються програми кредитування. Економіці не вистачає грошей, підприємства закриваються, зростає безробіття.
Чи є вихід з цієї непростої ситуації? Експерти переконують, що є. І дають кілька порад, як поводитися зі своїми накопиченнями.
1. Не ховати гроші вдома.
По-перше, це просто небезпечно. Можна залишитись без нічого. По-друге, інфляція з'їдає ваші гроші, якщо вони не працюють, а лежать десь приховані.
2. Дуже уважно і зважено підходити до вибору банку, якому ви хочете довірити свої гроші або через який хочете отримувати зарплату, соціальні виплати і т.д.
Непряма ознака того, що з банком не все гаразд - високі відсотки за депозитами. Це означає, що банку терміново потрібні кошти, і він готовий брати у вас гроші під будь-які відсотки.
3. Обираючи між приватним банком і державним, краще зробити вибір на користь безпеки.
Наприклад, власник Ощадбанку - держава. Це єдиний банк в Україні, вклади в якому на 100% гарантуються державою.
Що це означає? Що незалежно від того, якою буде ситуація в країні, в Ощадбанку завжди можна отримати свої кошти в повному обсязі і без будь-яких обмежень.
Як працює 100% державна гарантія, можна побачити на прикладі останніх двох акційних депозитів Ощадбанку. Якщо на новорічно-різдвяний депозит «Щедрик» люди за три місяці поклали близько 4,5 млрд. грн., то на великодній депозит «Писанка» - вже майже 8 млрд. грн. за два з половиною місяці. І з кожним днем кількість вкладів зростає. А все тому, що люди знають: гроші в Ощадбанку перебувають під 100% захистом.
Річ не в рекордах. Головне - це те, що гроші працюють. На тих людей, які прийняли правильне рішення, і на країну, адже чим більше депозитів у банках, тим більше грошей в економіці.
Загалом, вчимося приймати правильні рішення і більш відповідально підходити до вибору банку, адже саме від цього залежить наше благополуччя і майбутнє України.