Наше майбутнє безпосередньо залежить від уміння розбиратись у тому, на що ми раніше особливо не звертали уваги. Наприклад, на те, де зберігати свої гроші, як з ними поводитись, як їх змусити працювати.
Банкрутство більше 40 приватних банків змушує багато чого переосмислити. Якщо раніше ми вибирали банк за невиправдано завищеними відсотковими ставками, то зараз усе інакше. Багато из тех, хто шукав банк за таким критерієм, зараз стоять у чергах і намагаються повернути свої гроші.
Наслідки такої наївності та фінансової нерозбірливості дуже сумні. Як для окремих людей, так і для всієї країни. Страждають сім'ї, рівень довіри до банків катастрофічно знижується. Люди ховають гроші під матраци, через що згортаються програми кредитування. Економіці не вистачає грошей, підприємства закриваються, зростає безробіття.
Чи є вихід з цієї непростої ситуації? Експерти переконують, що є. І дають кілька порад, як поводитися зі своїми накопиченнями.
1. Не ховати гроші вдома.
По-перше, це просто небезпечно. Можна залишитись без нічого. По-друге, інфляція з'їдає ваші гроші, якщо вони не працюють, а лежать десь приховані.
2. Дуже уважно і зважено підходити до вибору банку, якому ви хочете довірити свої гроші або через який хочете отримувати зарплату, соціальні виплати і т.д.
Непряма ознака того, що з банком не все гаразд - високі відсотки за депозитами. Це означає, що банку терміново потрібні кошти, і він готовий брати у вас гроші під будь-які відсотки.
3. Обираючи між приватним банком і державним, краще зробити вибір на користь безпеки.
Наприклад, власник Ощадбанку - держава. Це єдиний банк в Україні, вклади в якому на 100% гарантуються державою.
Що це означає? Що незалежно від того, якою буде ситуація в країні, в Ощадбанку завжди можна отримати свої кошти в повному обсязі і без будь-яких обмежень.
Як працює 100% державна гарантія, можна побачити на прикладі останніх двох акційних депозитів Ощадбанку. Якщо на новорічно-різдвяний депозит «Щедрик» люди за три місяці поклали близько 4,5 млрд. грн., то на великодній депозит «Писанка» - вже майже 8 млрд. грн. за два з половиною місяці. І з кожним днем кількість вкладів зростає. А все тому, що люди знають: гроші в Ощадбанку перебувають під 100% захистом.
Річ не в рекордах. Головне - це те, що гроші працюють. На тих людей, які прийняли правильне рішення, і на країну, адже чим більше депозитів у банках, тим більше грошей в економіці.
Загалом, вчимося приймати правильні рішення і більш відповідально підходити до вибору банку, адже саме від цього залежить наше благополуччя і майбутнє України.
Не смешите тапочки Бени...
А про бенены тапочки, то не дай бог вам просрочить кредит у Бени, останитесь с голым задом.
Али по твоему вкладчики - лохи, а те кто кредит взял - их надо понять и простить?
..нихт фэрштэйн
//Загалом, вчимося приймати правильні рішення// во-во во!
5.10
1) Порівняння українського Ощаду з українською республіканською конторою рядянських Ощадкас є НЕКОРЕКТНИМ, бо..РІЗНІ се банки, різні ВЛАСНИКИ, різні моделі роботи. Проблємою є схожа назва,фактично часткове правонаступництво, ті самі відділення та той-самий персонал(нажаль) у фронт-офісах.
2) Будь-які дежбанки, як правило, є найнадійнішими місцями зберігання грошей, бо..мають НЕОБМЕЖЕНИЙ доступ до підтримки уряду та нбу через механізм рефінансування та бюджетної докапіталізації. Підтверджує сю тезу простий медичний факт- в поточну кризу відсутні знакові банкрутства ДЕРЖАВНИХ банків в будь-якій країні.
Український одиничний ексцес з націоналізованим банком Київ ..лише підтверджує це правило.
Тепер можна додати трохи чорних фарб....
а) ОЩАДБАНК ( як і будь-який ДЕРЖАВНИЙ) має проблеми з якістю активів, бо є "дійною коровою" уряду...його грошима затикають діри у фінансових потоках НАФТОГАЗУ (раніше) і ЕНЕРГОРИНУ(зараз)....
б) ОЩАДБАНК ( як і його сумнозвісний попередник) має один серйозний ризик- суверенний.
Резюме...чи можна там тримати гроші.
Можна( але навіщо ??)-ГРИВНЮ.
ВАЛЮТУ- краще в "інтердоньок" пхати...якщо дуже хочеться....
Ось така бАночно-ощадна пастораль...
ПС. Банкрутство банку "Україна" було спричинене його активним дерибаном кількома контролюючими власниками ( як і УСІХ банків з українським капіталом). Серед них, доречі, був один одіозно -відомий нардеп з нашого славного села.
А "бАнки" варто навчтись лише обирати, бо це лише фінансові інструменти нашого життя..і без них, деколи-НІЯК, при бізнесуванні наприклад.
Зі 145 установ з банківською ліцензією( НАРАЗІ) лише ТРЕТИНА є "бАнками" ...решта, що завгодно..."кантори", "гривнесоси" через які власники фінансують свій небанківський бізнес, або банальні " конверти, одним словом СМІТТЯ, користуватись яким НЕ можна.