ЖЖ інфо » Статті » Прес-релізи, Місто, Україна |
Свято-Василівський храм був побудований у XII ст. на високому березі Норина. За переказами на цьому місті була побудована дерев’яна церква ім. Св. Василя, у 977 р. князем Володимиром Великим. Ця церква простояла більше ста років, після чого правнук Рівноапостольного князя Володимира князь Рюрик Ростиславич побудував на цьому місті новий кам’яний храм. Купол церкви був позолочений і її у народі називали «Золотоверха».
У 1240 і у 1299 рр. Овруч був розгромлений татарами i два рази був розгромлений i розграбленний Литовським князем Гедимiном, який взагалі не знищував православні храми, але покарав овручан за вперту оборону міста. З тих пір храм вже більше не піднімався iз пустки, хоча i не був розвалений до кінця, однак відродження його в попередньому вигляді було не пiд силу жителям спустошеного Овруча.
До кінця XIX в. церква була практично зруйнована, але в 1908-1909 рр. архітектор А. Щусев склав проект реставрації, після реалізації якого Василівській церкві був повернений первозданний вигляд. У інтер'єрі церкви на фрагментах древніх стін збереглися залишки фрескових розписів з позолотою. У розписі інтер'єру брали участь відомі художники К.С. Пєтров-Водкін, О.П. Блазнов, Ф.К. Волков, Б.Н. Максимов. Тоді ж неподалеку були відновлені споруди Василівського монастиря.
3 вересня 1911 р. імператор Микола II був присутнім на освяченні відновленого храму.
Унікальність цього храму у тому, що при його реставрації використовувались фрагменти "старого" храму.
У стінах храму можно побачити каміння - це кварцит. В давнину цьому каменю приписувалися магічні властивості. Крім того, на самих каменях видно залишки органічного життя.
Автор: Сергей Дехтяренко, редактор рубрики "Місто" на ЖЖ.info
http://www.patriot.zt.ua
Хоть кто-то занят полезной работой не только для себя
Соборів і природи - повно скрізь, але люди хочуть дива..
Успіхів