У Житомирській області активно реформується загальна середня освіта. На даний час створено 9 опорних шкіл, і це далеко не межа, адже згідно плану опорний заклад планується створити в кожному районі та ОТГ.
Про це повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.
Опорний навчальний заклад – це ефективний спосіб знизити витрати на фінансування закладу, при цьому значно підвищуючи рівень надання освітніх послуг. Новостворені заклади мають добру матеріально-технічну базу, кадровий потенціал. До закладу буде здійснюватися підвіз старшокласників з малокомплектних шкіл шкільними автобусами, де вони зможуть продовжити навчання та отримати повну загальну середню освіту та кращих вчителів.
«Останні роки показали, що кількість учнів у сільських малокомплектних школах стає все менша. Навчальні корпуси побудовані ще в 90-і роки і потребують капітальних ремонтів. Рівень знань у дітей також не на достатньому рівні, оскільки не вистачає педагогів та якісної матеріально-технічної бази, що стало видно по результатам ЗНО у цьому році», - повідомив начальник управління освіти і науки ОДА Вадим Калінін, - передає прес-служба ОДА.
Виправити ситуацію допоможуть опорні школи, створені на базі кращих ЗНЗ району. Такі заклади будуть відремонтовані, оснащені необхідним інвентарем для навчання та відпочинку, у тому числі новими кабінетами фізики, хімії . Навчати дітей будуть кваліфіковані викладачі. Кожна опорна школа буде мати свої філії.
https://www.youtube.com/watch?v=XXDeJRotuO0
На Украине пройдут реформы школьного образования. Сегодня изменение учебной программы затронуло самых маленьких — школьников 1−4-го класса. Отныне первые два года в школе они будут складывать, и вычитать только до пяти, зато перестанут читать на скорость и изучать литературу советских авторов.
Упражнения с числами до 10−20 украинским школьникам оставили на третий год обучения. «Они в третьем классе это выучат», — сказал заместитель министра образования и науки Павел Хобзей в ходе коллегии Минобразования Украины