Живий Журнал
 
ЖЖ » Новини » Війна в Україні » 2024 » Февраль » 1 » 16:43:13

Опубліковано кадри атаки морських дронів на ракетний катер "Івановець" (проекту 12411) Російського флоту

01.02.2024, 16:43:13 5661 0 Помилка?Помилка в тексті?
Виділили слово мишкою
і натисніть Ctrl+Enter
Опубліковано кадри атаки морських дронів на ракетний катер

Вперше в історії світових війн у результаті групового удару морських дронів, які наводились через космічний сателіт, знищено бойовий корабель, який знаходився на ходу у відкритому морі у повній бойовій готовності.

1 лютого 2024 року морські дрони підрозділу Group 13 Головного управління розвідки Міноборони України знищили російський ракетний катер проекту 12411 у Чорному морі біля захищеноі військово-морськоі бази на озері Донузлав у тимчасово окупованому Криму.

Ракетний катер проекту 12411, водотоннажністю до 500 тон, з екіпажем у 40 чоловік, озброєний надзвуковими протикорабельними ракетами «Москіт» П-270. Судячи з відео, група у складі щонайменше п’яти морських дронів ГУР МОУ проникла непоміченою до захищеної бази Чорноморського флоту РФ, і дрони послідовно один за одним атакували ракетний катер, який, очевидно, здійснював бойове патрулювання. Варто відмітити, що оборона Донузлаву підхід дронів не помітила.

Екіпаж ракетного катеру, за даними ГУР це був «Івановець», судячи з відео, помітив наближення дронів візуально, і катер в момент атаки був на ходу, і міг маневрувати. Ракетний катер може розвинути швидкість понад 30 вузлів, і просто втікти від дронів. Але набрати швидкість «Івановець» не встиг.

Відео атаки

 


Носова 76 мм зенітно-артилерийська установка АК-176, як добре видно, знаходилась в походному положенні, тобто не вмикалась та вогонь не відкрила. Також не помітно, щоб росіяни встигли привести до бою дві 30 мм зенітно-артилерийські установки АК-630, які здатні вести щильний вогонь по рухомих цілях на ближніх відстанях. Але очевидно по дронах було відкрито кулеметного-автоматний вогонь з близької відстані черговою вахтою. Однак через малі габарити, швидкість та маневрування дронів росіянам їх вразити не вдалось.

Викликає захоплення грамотно обрана тактика атаки командирами Group 13 - перший дрон вдарив у корму катеру з правого борту для того щоб вивести з ладу гвинти. Катер не зміг розвинути повну швидкість, але не зупинився. Тоді другий дрон також вразив гвинти, але вже з лівого борту. Цими двома ударами катер був надійно позбавлений ходу та маневру.

Після чого корабль грамотно добили. Третій дрон вдарив в середину корпусу під ракетними установками «Москіт», та спричинив велику вирву у лівому борту. Відео з цього дрону не показане.

Але результати влучання видно з камери четвертого дрону, який оператор спрямував прямо у вирву від третього дрону у те саме місце.

Вибух від четвертого дрону став для корабля фатальним. Внаслідок удару здетонували чотири ракети «Москіт», повна маса яких складає 4 тони кожної. Ракетний катер «Івановець» буквальн о розлетівся на шматки, шансів для порятунку у екіпажу майже не було.

Блискучий успіх украінських воїнів, командування та оператори Group 13 ГУР МО показали високий рівень розвідки, планування, підготовки та управління операцією. Тактика атаки заслуговує вивчення як зразок.

Варто відмітити, що ціллю атаки було не ураження, а саме повне знищення корабля, тому було відряджена ціла група дронів для надійного виконання завдання, що дозволило завдати ворогу максимальні втрати.

Де розташована затока Донузлав на карті Криму

Затока Донузлав

Фото: Google maps


Ракетний катер Ивановец: що про нього відомо

Це великий ракетний катер проєкту 12411 Молния, призначений для знищення бойових надводних кораблів, десантних і транспортних засобів і суден у морі, пунктах базування, морських угруповань та їхнього прикриття, а також для прикриття кораблів і суден від надводних і повітряних загроз.

На озброєнні Чорноморського флоту РФ із грудня 1989 року.

Його перша назва – Р-334, але в жовтні 1998 року катер перейменовано на Ивановец.


Тэги: корабль, морские дроны, Крим, війна в україні

Схожі новини:


Комментариев: 0
Оголошення на ЖЖ інфо: