Серед багатьох проблем, які вирішує влада у Житомирській області, однією з надважливих є проблема утилізації небезпечних агрохімікатів.
У нашій області ще не утилізовано величезна кількість різних небезпечних речовин - агрохімікатів, термін придатності яких давно вже закінчився, і які зберігаються під відкритим небом. Такі агрохімікати і пестициди представляють загрозу здоров’ю жителів області і створюють соціальну напругу в регіонах.
Саме така критична ситуація склалась в селі Яроповичі Андрушівського району. Біля села на асфальтованій площадці за декілька років наскладовано 7 тонн невідомих агрохімікатів. З часом деякі ємкості з хімікатами почали протікати, що призвело до забруднення навколишнього середовища.
Представники громади звернулись за допомогою до обласної ради. У найкоротші терміни було прийняте рішення про перепакування агрохімікатів, очищення забрудненої території та складування небезпечних матеріалів на склади.
Перевірити, як проходять роботи з перепакування агрохімікатів і очищення території біля села Яроповічі, приїхала голова обласної ради Анжеліка Лабунська. Спілкуючись з представниками районної влади, органів місцевого самоврядування і бійцями МНС, Анжеліка Лабунська зазначила, що неутилізовані запаси пестицидів і агрохімікатів є вагомим фактором ризику для життя і здоров’я людей та екологічного стану в нашій області. На жаль, в Україні відсутні власні промислові потужності для знищення непридатних агрохімікатів, але обласна влада зробить все можливе для вирішення проблеми.
Голова облради розповіла, що для утилізації непридатних агрохімікатів в Житомирській області потрібно майже двадцять мільйонів гривень. Тому обласна влада хоче залучити профільні міністерства та відомства, які б частково профінансували роботи з утилізації непридатних пестицидів і агрохімікатів. Голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська особисто бере участь у даному процесі і тримає ситуацію на контролі.
Прес-служба Житомирської обласної ради
верх цинизма или недостаток умственного развития??? после публикации 2-х дневной давности о том что в области стоит готовый к работе завод по утилизации опасных отходов ("...ежемесячная мощность по утилизации составляет около 300 тонн отходов"-из предыдущей статьи). Я так понимаю, 7 тонн Андрушевских агрохимикатов перерабатываются за один день - и забыли напрочь о проблеме. Но у нас в стране так просто ничего не бывает :(
А рядом на фото стоит и молчит глава департамента экологии, который меньше недели назад был на этом заводе...
ИЛИ ЛЫЖИ НЕ ЕДУТ, ИЛИ ... или я чего-то не понимаю.
как-то вспоминаются одна фраза: "ЗРИ В КОРЕНЬ - КОМУ ЭТО ВЫГОДНО????"